|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

Trener Duje Tokić prekinuo niz loših rezultata Solina 2.HNL – Sezona 2021./2022., 11. kolo: SOLIN – DUGOPOLJE  2:1

2.HNL – Sezona 2021./2022., 11. kolo: SOLIN – DUGOPOLJE  2:1

Solin, 2.HNL, NK Solin, 26.10.2021.
Pomoćni trener Solina DUJE TOKIĆ, četvrti put dobio ulogu glavnog nakon smjene Matića
Tokić ima UEFA- PRO licencu!
Snimio: Jakov Teklić

Trener Duje Tokić prekinuo niz loših rezultata Solina

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Kamenarić i Bruno Geller (Sveti Ivan Zelina). Četvrti sudac: Luka Slišković (Zagreb). Delegat: Ivan Markota (Imotski).

STRIJELCI: 1:0 – Durdov (21), 1:1 – Ćubelić (76), 2:1 – Mamić (78).

NK SOLIN (4-4-2): Kargotić – Relota (od 54. Taraš), Franić, Pekić, Dadić – Jurić, Ninčević (od 74. Zeljković), Kušeta, Jukić – Vodanović, Durdov (od 69. Mamić).

Trener: Duje Tokić.

NK DUGOPOLJE (3-4-3): Silić – Karabatić, Mornar, Kurtović – Jenjić, Grozdanovski, Ćubelić, Bašić – Rodić, Maganjić (od 46. Javorčić), Brnić.

Trener: Ivica Žuljević.

CRVENI KARTONI: pričuvni igrač Šime Puljić (78).

ŽUTI KARTONI: Ninčević (5), Rodić (9), Taraš (61), Javorčić (80), Karabatić (81), Grozdanovski (83).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Jurić (NK Solin).

Susjedski derbi pripao je Solinjanima, koji su u prvom poluvremenu propustili priliku za veće vodstvo i sigurniji nastavak. U drugom dijelu ravnopravna igra u kojoj su gosti uspjeli poravnati ali nisu uspjeli to sačuvati. Sve u svemu, oba zamjenska stratega na klupama, Duje Tokić i Ivica Žuljević, držali su konce u svojim rukama ali je ipak Žuljević morao čestitati svom nekadašnjem suigraču.

Već u 4. minuti u brzoj kontri Ćubelić je idealno uposlio Maganjića, no mladi vratar Ivan Kargotić je izvrsno reagirao padom u noge i spriječio udarac, lopta je došla do Ivana Brnića ali i njegov udarac je Kargotić odbio. U 11. minuti Jurić je na drugoj strani zaslužio pljesak za udarac s oko 30 metara tik pokraj stative. Minutu poslije ponovno je sijevnuo njegov udarac s iste pozicije, ponovno pokraj vrata. Zatim je i Karlo Vodanović pokušao iznenaditi Silića. U 19. minuti ubačaj Tomislava Dadića i udarac Durdova iz polu okreta, loše lijevom nogom visoko preko vrata.

U 21. minuti lijepa i tečna akcija završila je pogotkom Ivana Durdova. Počelo je od Jukića nastavljeno bijegom Hrvoja Relote preko desnog boka i njegovog ubačaja ispred Silića gdje je natrčao Durdov na prvoj stativi i skrenuo loptu nogom u mrežu, za 1:0.

U 24. minuti udarac Vodanovića u donji lijevi kut ali Josip Silić brani, obojica su zaslužili pljesak. U 32. ponovno su Solinjani u prilici, izigrani su gosti na sredini terena, Jukić je pronašao Durdova, a on je lijepo primio loptu, gađao kut i uspio prevariti Silića, ali je lopta prošla tik pokraj stative. Ponovno tečna akcija domaćina, ovaj put je Kušeta namjestio Durdovu, no njegov udarac ponovno brani Silić. U 39. minuti ponovno Durdov ima mat poziciju, bolju od penala, no Silić je opet pobjednik, izišao je u susret i brani. Pred odmor greška domaće obrane nije kažnjena, ispravio je Pekić i loptu šalje u korner, nakon kojeg Relota spašava skoro sa crte!

Nastavak su Modri počeli žustrije. U 53. Kušeta je u prilici, ali oklijeva i blokira udarac Roko Kurtović. U 54. minuti zbog ozlijede igru je napustio jedan od boljih u redovima domaćina Hrvoje Relota! Minut poslije Rodić se odlučio na udarac iz daljine ali preko vrata. U 63. minuti dubinska lopta Marija Mornara i udarac Duje Javorčića ali u vanjski dio mreže. U 68. minuti u kaznenom prostoru pada Vodanović domaći traže kazneni udarac, sudac je blizu i odmahuje rukom! Nakon čega je zaradio isključenje pričuvni igrač Solina Šime Puljić, zbog prigovara. Minutu poslije i današnji kapetan Duje Ninčević zbog ozlijede je napustio igru.

U 76. minuti, trud gostiju se isplatio, 1:1, loptu iz blizine u mrežu je pospremio agilni Ivan Ćubelić, nakon ubačaja Marina Karabatića Ante Kovačević je pokušao volej a ispala je asistencija za pogodak Ćubelića.

Gosti se nisu puno veselili, u 78. minuti 2:1 za Solin. Svježi Luka Mamić je ponovno doveo Modre u vodstvo, asistirao je Kristijan Jurić, a strijelac je iskosa pogodio suprotnu malu mrežu nemoćnog Silića.

U 82. minuti ubačaj iz slobodnog udarca stoper Pekić izvrsno reagira i lopta je skoro pa kliznulo po gredi. Uzvraćaju Dugopoljci Rodić ulazi kazneni prostor iz kosa, u dvoboju pada, i ovo ostaje dvojba jeli za kazneni udarac, ali i ovaj put sudac pokazuje da se igra nastavi! U prvoj minuti sudačke nadoknade domaćini imaju priliku, povratna Vodanovića i udarac Dadića pokraj vrata. Do kraja utakmice gosti napadaju a domaćini su se uspjeli obraniti i doći do vrijedne pobjede i prekida neuspješnog niza.

IZJAVE TRENERA:

Zadovoljniji je bio domaći strateg Duje Tokić:

– Čestitam Dugopolju na fer i korektnoj borbi. Lako je trenirati mladiće, koji znaju izvući utakmicu. Bili smo bolji u prvom dijelu i trebali smo voditi sa tri razlike. Na kraju je najvažnije prekinuli smo niz od šest utakmica bez pobjede.

Dugopoljski predvodnik s klupe Ivica Žuljević, je čestitao domaćinima, te je rekao:

– Neprepoznatljivi smo bili u prvom poluvremenu, nismo se držali plana igre, imali smo sreću da smo na odmor otišli sa 1:0. U nastavku je bilo bolje izjednačili smo, i kada se lomila utakmica Solin je poveo a mi nismo uspjeli poravnati.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.