|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SUPERSPORT KUP HNS-a: 1/16 finala, 2. kolo: Solinjanima igra a „Farmaceutima“ rezultat.!

Pomoćni trener Zoran Roglić je vodio Solin s klupe

SOLIN – SLAVEN BELUPO 1:2

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 700. Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina) 6. Pomoćnici: Bruno Geller i Nikola Kamenarić. Četvrti sudac: Filip Meglić. Delegat: Novica Ljubičić.

STRIJELCI: 0:1 – Žuljević (23), 1:1 – Nimely (89), 1:2 – Krstanović (100/11m).

NK SOLIN (3-4-2-1): Kargotić 7 – Džaja 6,5 (od 71. D. Topić 6,5), Tomić 7 (od 91. Mijić 6,5), Pekić 7 – Markota 6,5, Ninčević 7, Klarić 6,5 (od 71. Nimely 7), Novak-Stanko 7 (od 79. Babić 6,5) – Vodanović 6,5, Maganjić 6,5 (od 71. Kačunko 6,5) – Chinedu 7 (od 71. Mamić 6,5).

Pomoćni trener: Zoran Roglić 7.

NK SLAVEN BELUPO (4-3-3): Čović 7 – Hlevnjak 6 (od 69. Bosec 6), Tepšić 6,5, Zirdum 7,5, Martinaga 6,5 – Kocijan 5,5 (od 46. Hoxha 6,5), Bašić 6,5 (od 69. Mudražija 7), Mioč 6,5 – Žuljević 7 (od 106. Soldo -), Manaj 6 (od 82. Krstanović 7,5), Behram 5,5 (od 46. Marina 6,5).

Trener: Zoran Zekić 7.

CRVENI KARTONI: Nema

ŽUTI KARTONI: Chinedu (6), Kocijan (14), Markota (37), Mijić (96), predstavnik Lalić (114), Čović (117).

IGRAČ UTAKMICE: Matko Zirdum.

Po prikazanom na terenu Slaven Belupo se provukao u slijedeće kolo Kupa, pogotkom iskusnog Ivana Krstanovića iz kaznenog udarca u produžecima, u 100. minuti. Solinjane je s klupe vodio pomoćni trener Zoran Roglić zamijenivši kažnjenog šefa Tonija Golema, koji je iz prvog reda gledališta bio dosta aktivan! Odlična parija Solina zaslužili su makar jedanaesterce na kraju, jer imali su više želje i više prilika. No, moramo spomenuti 34. minutu, koja ide na dušu sudca Pajača, kada igranje rukom igrača gostiju nije ocijenio za kazneni udarac, zasigurno diskutabilno za Oko sokolovo!

Solinjanima je igrom pripalo prvo poluvrijeme a Slavenu Belupu rezultatski, jer je Žuljević pogodio cilj u 23. minuti. U 6. minuti sudac Pajač je pokazao napadaču Chineduu žuti karton zbog simuliranja kaznenog udarca! Nedugo zatim Behram vara Novaka-Stanka i prilika je za Žuljevića, koji je pucao preko vrata. Na suprotnoj strani Novak Stanko se iskupio za pogrešku ali njegov udarac brani Čović, koji uspijeva loptu prebaciti preko vratnice. U 20. minuti ubačaj Novaka Stanka a volej Chinedua završava preko vrata. Minutu poslije isti igrač je ubacio oštru loptu u peterac gostiju no nitko od Modrih ne stiže.

U 23. slijedi kazna, Bašić okomicom pronalazi Filipa Žuljevića a on sa 18 metara nogom pogađa gornji desni kut vratara Kargotića, 0:1.

U 28. Ninčević iz slobodnog udarca puca uz samu vratnicu. U 31. ponovno je Novak-Stanko zaradio pljesak, no Markota nije dobro zahvatio loptu.

U 34. minuti Solinjani s pravom traže kazneni udarac jer ruka je očita i nije uz tijelo, a zaustavlja ubačaj Markote u peterac gostiju. Za Pajača je to nenamjerno igranje rukom ili nešto treće!

U 41. još jedan pljesak zaradili su Modri, dug napad završio je Markota ali netko sa crte izbija loptu, a zatim Čović brani udarac Novaka Stanka.

U drugom dijelu prvi su zaprijetili Solinjani, Vodanović puca preko vratnice. Zatim ubačaj Hoxhe a Manaj glavom puca pokraj stative. Domaćini žele poravnanje i igraju malo i rizično u obrani. U 66. Chinedu je pucao pravo u Čovića. U 71. minuti Solin mijenja čak četiri igrača! Nažalost u 79. zbog ozlijede igru je napustio Marko Novak-Stanko, i zaradio zasluženi pljesak. U 85. minuti mat poziciju nije iskoristio Domagoj Topić, skoro se preplašio šanse i pucao pravo u Čovića, a zatim je Vodanovićev udarac prošao pokraj suprotne stative,

U 89. minuti zasluženo poravnanje Solina, 1:1. Silvano Nimely je nadmudrio istrčanog Čovića i prebacio preko njega loptu u mrežu! U sudačkoj nadoknadi Ninčevićev udarac je sačekao Čović.

Nažalost u prvoj minuti produžetaka (91) zbog ozlijede je igru napustio kapetan Mateo Tomić i vrpcu je predao Duji Ninčeviću, i Solin je izvršio i šestu zamjenu!

U 98. Hoxha puca preko grede, a u 99. kazneni udarac za „Farmaceute“. Domagoj Topić ruši Mudražiju u svom k.p. a ovaj put Pajač je pokazao na bijelu točku s koje bio efikasan iskusni Ivan Krstanović, premda je Kargotić pogodio stranu ipak je lopta prošla ispod njega, 1:2!

U 105. Hoxha je u prilici za povisiti rezultat, puca glavom a sa crte Kargotić odbije nogom, a nedugo zatim nije pucao na prazna vrata i prilika je propala domaći su ušli u blok, a zatim i Pekić spašava. Solinjani pritišću, prilike u samoj završnici mali slalom Duje Ninčevića, Čović je skoro savladan no Zirdum izbija sa crte, i Slaven Belupo ide dalje!!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.