|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL – Sezona 2023./24.- 30. kolo: SOLIN – CROATIA 4:0

Pobjeda u dalmatinskom derbiju Solinjanima vratilo dozu optimizma

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 300. Sudac: Ante Jurić (Split) 7. Pomoćnici: Dujo Sarić /Prugovo) i Stipe Brajković (Šibenik). Četvrti sudac: Ivan Vukančić (Benkovac). Delegat: Marinko Tadić-Šutra (Otok)

STRIJELCI: 1:0 – Repić (58), 2:0 – Vučković (65), 3:0 – Kaćunko (80/11m), 4:0 – Kaćunko (86).

NK SOLIN (4-2-3-1): Runje 7 – Lovrencsics 7, Tomić I 7 (od 86. Kuvačić -), Dumančić 7, Karabatić 6,5 – Dadić 6,5, Kavelj – Đolonga 5,5 (od 46. Vučković 7), Kaćunko 7,5 (od 86. Prljević -), Repić 7 (od 72. Vrcić 6,5) – Raić 5,5 (od 46. Klarić 6,5). Trener: Luka Bonačić 7.

NK CROATIA (4-2-3-1): Gudelj 6 – Todorić 5,5 (od 80. Radić -), Šimunić 5,5, Šalinović 5,5 (od 65. Šuto -), Klančir 5,5 – I. Brkić 6, Šabić 5,5 (od 65. M. Brkić -), – Klopp 5,5 (od 85. Čulina -), Gadže 6, Yousfi 5,5 – Miljanić 5,5 (od 65. Prskalo -). Trener: Marko Kartelo 5,5.

ŽUTI KARTONI: Gadže (32), Šabić (60), I. Todorić (79).

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Kaćunko.

Dalmatinski derbi je zasluženo pripao Solinu u svim segmentima igre. Na otvaranju utakmice domaćini su propustili nekoliko prilika, a zatim su i gosti imali svoje prilike. Glavne prepreke za 0:0 u prvom dijelu su bili raspoloženi vratari Mario Gudelj i Roko Runje. U drugom poluvremenu Solinjani su dominaciju oplemenili pogocima za pobjedu, koja ih teoretski još drži u borbi za ostanak! U 8. i 9. minuti vratar Gudelj je obranio udarce Kaćunka i Karabatića. U 21. nakon tečne akcije Dadić je došao u mat poziciju ali je pucao mlako i pravo u vratara. Uslijedile su dvije prilike gostiju i obrane Runje, u 24. Miljanić je pucao glavom a u 31. Yousfi nogom. U 33. još jednu izglednu priliku propustili su domaćini, Kaveljov udarac je obranio Gudelj. U 36. zbog ozlijede četvrti sudac Ivan Vukančić mijenja prvog pomoćnog Duju Sarića! U drugom dijeli domaćini su krenuli silovitije, Kaćunko je bio dva puta u prilici. Steže se obruč oko vratara Gudelja. U 58. minuti Solin dolazi u vodstvo nakon kombinacije Lovrencsicsa i ubačaja Kaćunka natrčava Antonio Repić i pogađa, za 1:0! Na 2:0 povisio je Josip Vučković, ponovno lijepa akcija i ubačaj Klarića, oba svježa igrača usmjerili su Solina prema pobjedi. Gosti se ne predaju, prijete ali neefikasno. Pitanje pobjednika riješio je Antonio Kaćunko iz kaznenog udarca u 80. minuti, a prethodio prekršaj nad Dadićem. Vratar Gudelj u jednu a lopta u drugu stranu za 3:0. Konačan rezultat je postavio Kaćunko u 86. minuti nakon malog slaloma, pogodio je za 4:0! Solinjane čeka novo iskušenje protiv Orijenta na Krimeji, u subotu 18. svibnja 2024.!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.