|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024.: Utakmica 26. kolo U ravnopravnoj igri gosti davali golove i deklasirali domaćine!

DUGOPOLJE – SESVETE 1:3

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Škobić (Čepin) 6. Pomoćnici: L. Kurtović i F. Đerđ. Četvrti sudac: M. Čulina. Delegat: Čanđija.

DUGOPOLJE (4-2-3-1): Lukić 5,5 – – Katić 5,5 (od 84. Vladušić -), Peričić 6 (od 46. Bradarić 5,5), Burčul 5,5, M. Bašić 6 – Tešija 5,5, Ljubić 5,5 – Rodić 6 (od 83. Smodlaka 6), Bagarić 5,5 (od 66. Tokić -), Šaranić 5,5 (od 80. Vidović –) – Zdunić 5,5. Trener: Mirko Labrović 6.

SEVETE (4-2-3-1): Žiger 6,5 – Mamić 6,5, Kulenović 6,5, Gašparec 6,5, Vukasović 6,5 – Brigić 6, Matić 6 – Čuljak 7 (od 83. Arahangelov -), Banovec 6,5 (od 86. Lazar -), Sušak 7,5 – Ljubanović 7 (od 83. Domazet -). Trener: Maro Rac 7.

ŽUTI KARTONI: Brigić (4), Ljubanović (33), Čuljak (45), Šaranić (54).

IGRAČ UTAKMICE: Mirko Sušak.

U ravnopravnoj igri gosti su bili efikasniji i zasluženo uzeli sva tri boda domaćinima, koji su bili bolji u prvom dijelu utakmice ali nisu uspjeli poravnati rezultat nakon ranog vodstva Sesvečana. U dugom dijelu gosti su kaznili domaćina i u pet minuta riješili pitanje pobjednika.

U 11. minuti prvi udarac iz kuta na utakmici gosti su pretvorili u pogodak. Ubačaj Nine Vukasovića na suprotnoj strani je sačekao glavom Mirko Sušak i pogodio desni donji kut vratara Lukića, 0:1! U 25. minuti nakon ubačaja iz kuta Ivan Rodić puca glavom a lopta je očešala gredu. U 36. minuti gosti nisu iskoristili dar Lukića U 45. nakon dugog napada udarac Brune Zdunića sa 12 metara završio je pokraj stative.

U nastavku su gosti ušli agilnije i ponovno su prisiljavali domaću obranu na pogreške, tako Sušak u 53. minuti nije iskoristio jednu darovanu loptu! Uslijedila je kratka inicijativa domaćina ali bez udaraca na vrata Žigera, Ljubić i Bagarić su izveli akciju za pljesak ali nema nikoga da ugura loptu u mrežu. U 59. minuti Mirko Sušak na oko 20 metara od vrata Dugopolja se neometan namještao i odlučio se na udarac, ne baš toliko jak ali precizan, lopta je odsjela u donjem desnom kutu nemoćnog Lukića, 0:2! U 64. pitanje pobjednik je riješeno. Nakon slobodnog udarca s lijeve strane, Matej Mamić je ubacio na suprotnu stativu natrčao je Fran Čuljak i glavom pogodio, za 0:3! Čast domaćina je u sudačkoj nadoknadi spasio 19-godišnji Mateo Smodlaka, pogodio je iskosa jakim i preciznim udarcem za konačnih 1:3! Pobjeda protiv Jaruna u gostima nije oplemenjena protiv Sesveta na domaćem terenu, koje su u izmijenjenom sastavu iskupili za domaći poraz od Solina!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.