|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024.: Utakmica 2.kolo SOLIN – ŠIBENIK 2:3

Derbi pripao Šibenčanima, u završnici Ivan Lača za 2:3!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 600. Sudac: Toni Dadić (Zagreb) 7. Pomoćnici: Bruno Geller (Sv. Ivan Zelina) i Josip Bošnjak (Zagreb). Četvrti sudac: Filip Dragošević (ZG). Delegat: Otto Firm (Zagreb). Kontrolor suđenja: Ante Vučemilović-Šimunović (Zagreb).

STRIJELCI: 0:1 – Torres (7), 0:2 – Torres (33), 1:2 – Kaćunko (60), 2:2 – Dumančić (81), 2:3 – Lača (88).

SOLIN (4-3-3): Kargotić 6 – Đolonga 6 Tomić 7, Dumančić 6,5, Hrgović 6 – Dadić 6, Kaćunko 7 (od 82. Vučković 6,5), Borovičkić 5,5 (od 63. Kargbo 6) – Kapitanović 6,5, Mehdi 6, Brajković 5,5 (od 53. Kavelj 6,5). Trener: Marko Lozo 6,5.

ŠIBENIK (3-4-2-1): Đaković 6,5 – Dujmović 6,5, Osmanković 6, Ćosić 6,5 – Cvijanović 6,5, Marjanović 6,5 (od 62. Pozo 6), Roca 6,5, Kolega 6,5 (od 90. Perić -) – Torres 7 (od 62. Lača 7), Majić 7,5 (od 90. Gačić -), Božić 6,5 (od 76. Ivanković -).

Trener: Mario Carević 7.

ŽUTI KARTONI: Đolonga (51), Osmanković (55), Mehdi (60), Majić (87). IGRAČ UTAKMICE: Josip Majić (Šibenik).

U veoma uzbudljivoj utakmici derbi je pripao Šibenčanima, kojima je pripalo prvo poluvrijeme a domaćinima drugo. Nakon poravnanja u 81. minuti domaćini su posustali misleći da su došli do boda, no svježi Ivan Lača je u 88. minuti donio prvu pobjedu Šibeniku protiv Solina u gostima! Solinjani su u dvije domaće utakmice na početku prvenstva osvojili samo bod, a sad ih čeka gostovanje kod novaka u ligi Zrniskog iz Jurjevca, s maksimalnim učinkom!

Već u 1. minuti Solinjani su zaprijetili, ubačaj Kapitanovića s desnog boka Brajković je dočekao glavom a lopta je od poda prevarila vratara Đakovića i očešala gredu. Uzvratili su Šibenčani, Majić je uposlio Božića a je pucao oštro tik pokraj suprotne stative.

0:1 u 7. minuti, strijelac je Kolumbijac Torres, koji je na ovom igralištu zabijao golove u dresu Dugopolja, ponovno je asistent bio Josip Majić. Nakon pogotka Šibenčani nastavljaju agresiju na vrata Ivana Kargotića. U 15. minuti zamalo poravnanje, Quamri Mehdi je s oko 18 metara oštrim udarcem pogodio gredu pokraj nemoćnog Đakovića. Ponovno je Mehdi pripremio loptu Antoniu Kaćunku, koji je pucao ali se lopta od leđa obrambenog igrača gostiju odbija u korner.

U 33. minuti 0:2, još jednom je dubinskom loptom izigrana obrana Solina, ubačaj s desnog boka Josipa Majića a natrčava ponovno Torres i glavom pokraj zaspale obrane Solina pogađa cilj!

U nastavku dvije izmjene kao da su malo uzdrmale Modre s Jadra, koji su uspjeli poravnati zasluženo vodstvo gostiju. U 60. minuti dug napad završio je Kaćunko iz okreta s desetak metara pogodio je suprotnu malu mrežicu, za 1:2. U 80. minuti domaćini imaju priliku, najprije je agilni Vučković pucao sa 16 metara Đaković odbija loptu, na koju natrčava Megdi no ponovno šibenski kapetan brani. No, minutu poslije poravnanje nakon udarca iz kuta, stoper Luka Dumančić pogađa glavom za 2:2!

Domaćini zasluženo poravnavaju, no ne uspijevaju sačuvati krvavo stečeni, uslijedila je kazna preko svježeg Ivana Lače, koji je donio pobjedu u 88. minuti, nakon asistencije Ivankovića pogađa iskosa sa 12 metara malu mrežicu za konačnih 2:3, i pun plijen Šibenčana u prva dva kola i potvrdu najave borbe za prvo mjesto! Miro Podrug

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.