SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024., 22. kolo: SOLIN – VUKOVAR 1991 1:1

Mladi hajdukovac Filip Čuić u dresu Solina

– Vukovarci bez udarca u okvir vrata osvojili bod!

– Čuić dvostruku strijelac, tragičar i junak!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 200. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka) 7. Pomoćnici: Balen i Sinković. Četvrti: M. Čulina. Delegat: D. Poljak.

STRIJELAC: 0:1 – Čuić (3/ag), 1:1 – Čuić (87).

SOLIN (4-2-3-1): Runje – – Lovrencsics 6,5, Dumančić 5,5 (od 46. Džaja 6,5), M. Tomić I 7, Ainadou 5,5 (od 67. Vučković 6) – Dadić 6 (od 75. Kaćunko 6,5), Kavelj 6 (od 75. Zagorec 6,5) – Issak 5,5 (od 46. Kapitanović 6), Klarić 7, Brajković 6,5 – Ćuić 7. Trener: Duje Tokić 7.

VUKOVAR 1991 (4-2-3-1): Mandić 7 – Kolarić 5,5 (od 81. Bungić 5,5), Baltić 6, Jukić 6, Rugašević 6 – Wehrmana 5,5 (od 77. Čabrajić -), Andačić 6, Radošević 5,5 (od 59. Mustedanagić 6) – Tabinas 5,5, Roos-Trujilio 5 (0d 46. Biljan 5,5), Knoll 5. Trener: Ivan Božić 6.

ŽUTI KARTONI: Dumančić (2), Roos-Trujillo (30), Biljan (47), Buljan (80).

IGRAČ UTAKMICE: Filip Čuić.

Premda je utakmica završila 1:1, Vukovarci tijekom cijele utakmice nisu pogodili okvir vrata Solina, a osvojili su bod! Tragičar i junak ove utakmice je hajdukovac na dvojnoj registraciji za Solin Filip Čuić, jer je u 3. minuti pogodio vlastitu mrežu, a u 87. minuti mrežu raspoloženog vratara gostiju Ivana Mandića, za konačnih 1:1.

Solinjani su tijekom cijele utakmice bili bolja momčad što potvrđuje posjed lopte 55:45, te ukupni udarci na vrata 11:4, a četiri puta su stavljali na muke vratara Mandića, dok vratar Solina Roko Runje nije službeno imao niti jednu obranu! Vukovarci su danas pokazali premalo, trećeplasirana momčad koja pretendira za vrh ljestvice. Nažalost Solinjani u novi ždrijeb za treću etapu startaju sa posljednjeg mjesta!

U 3. minuti poveli su gosti autogolom Čuića, kojega su Solinjani toliko priželjkivali za ovu utakmicu, jer dan prije nije ulazio u igru u dresu Hajduka protiv Lokomotive. Prekršaj za žuti karton skrivio je branič Solina Luka Dumančić iskosa ispred svog kaznenog prostora. Loptu iz slobodnog udarca u kazneni prostor Solina je ubacio Dario Rugašević, a Čuić je loptu skrenuo uz stativu u vlastitu mrežu, vratar Runje je nemoćno loptu ispratio pogledom. Solinjani se ne predaju traže put do poravnanja a najbliže su bili u 30. minuti kada je Čuić, nakon ubačaja iz kuta Dine Klarića, pucao glavom i pogodio gredu. Nedugo zatim Klarić puca pokraj vrata. U drugom dijelu prvu priliku u 59. minuti je ima još jedan hajdukovac Roko Brajković, došao je u priliku za udarac nakon precizne dubinske lopte vratara Runje.

U 66. minuti fantastični refleksi vratara Mandića došli su do izražaja. Ubačaj Lovrencsicsa iz slobodnog udarca mladi hajdukovac Ante Kavelj izvrsno puca glavom a Mandić odbije u korner.

U 87. minuti Mandić brani i udarac Brajkovića s oko 20 metara, a jak udarac Lovrencicsa prolazi tik pokraj suprotne vratnice, U 87. minuti Čuić se iskupio za nesmotreni autogol, donio je bod Solinu, nakon što je svježi Kristijan Zagorec probio desni bok i precizno ubacio loptu pred vrata Vukovara gdje je Čuić zagospodario zrakom i glavom zabio za 1:1! Solinjani traže pogodak za pobjedu, no čvrsti gosti ne dozvoljavaju potpuni rezultatski preokret.

U 23. kolu, prvoj utakmice treće etape, sastaju se Dugopolje i Solin, u subotu 23. ožujka 2024. u 15,30 sati.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.