|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL – 2023./2024., 16. kolo: SOLIN – CIBALIA 0:3 Solinjani igrali, a Vinkovčani zabijali golove!!!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac) 7. Pomoćnici: Marko Maloča i Josip Bošnjak (oba Zagreb). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Ivica Solomun Sisak). Kontrolor suđenja: Šime Vukić (Rijeka).

STRIJELCI: 0:1 – Išasegi (45+4), 0:2 – Miljanić (46), 0:3 – Išasegi (87).

NK SOLIN (4-2-3-1): Buljan 5,5 – Karabatić 5,5, Dumančić 5,5, Tomić 5,5, Vučković 5,5 (od 53. Jurić-Petrašilo 5,5)– Dadić 6 (od 70. Kapitanović -), Borovičkić 6 (od 80. Quamri -) – Lovrencsics 7, Kaćunko 6,5, Majdov 6 (od 46. Ožegović 5,5) – Vodanović 6 (od 80. Klarić -). Trener: Goran Granić 6.

NK CIBALIA (4-2-3-1): Kovačević 7 – Buić 6 (od 73. Crnčec), Lasić 6,5, Belančić 6, Jergović 6 – Bosak 6 (od 57. Pejić 6), Perreira 6 – Vrdoljak 6,5, Samper 6 (od 57. Šarić 6), Išasegi 7,5 (od 89. Lišnić -) – Miljanić 7,5. Trener: Siniša Sesar 7.

ŽUTI KARTON: Bosak (41).

IGRAČ UTAKMICE: Karlo Miljanić (Cibalia).

Solinjani ne igraju loše, moglo bi se kazati i dobro, no gube bodove i utakmice. I u ovoj utakmici bili su bolji naročito u prvom dijelu, premda su primili prvi pogodak iz kontranapada u sudačkoj nadoknadi (45+4). Drugi pogodak su primili u prvoj minuti nastavka, kada je kažnjen nesporazum obrane. Visoku pobjedu su potvrdili dva najbolja igrača Cibalije, dva Karla, Išasegi i Miljanić, za „uvjerljivih“ 0:3!

Premda su treneru Graniću nedostajali ozlijeđeni Ćubelić, te Čuić, Hrgović i Brajković koji su na popisu Karoglana za utakmicu protiv Istre! Konačna statistika uvjerljivo ide u prilog Modrih s Jadra, posjed (60:40), a udarci na vrata je 18:8 u korist Solinjana. Nažalost, igračima trenera Granića pokazalo se da ne ide u prilog borba za loptu, jer su prekršaji 21:6 u korist gostiju! Stoga nije nikakvo čudo što su Solinjani ubilježili svega jednu pobjedu ove sezone, i to još 2. rujna protiv Orijenta na „domaćem“ terenu!

U prvom dijelu plod tečnih akcija su završavali udarcima na vrata Cibalije, prvi je započeo Majdov, zatim po nekoliko puta Vodanović, Kačunko, Lovrencsics, Borovičkić, gosta je spašavao vratar Filip Kovačević a vratnicu su pogađali, Kačunko i Vodanović pred kraj utakmice. Prije vodstva Cibalije Martin Vrdoljak je dva puta isprobao udarce i pokazao da Cibalija nije bezopasna. U 32. prvog pomoćnog sudca Josipa Bošnjaka, zbog istegnutog mišića, zamijenio je četvrti sudac Mateo Erceg. Stanka od četiri minute je nadoknađena i bila kobna za Solin, jer je u posljednjoj minuti nadoknade Cibalija došla u vodstvo, Miljanić je uposlio Išasega, a koji je kontri pokraj Vučkovića i vratara Buljana pogodio, za 0:1!

Na početku drugog dijela ponovno šok za Modre, Karlo Miljanić asistent kod prvog pogotka iskoristio je nesporazum Tomića i vratara Buljana, i pogodio za 0:2! Solinjani nastavljaju igrom do prilika, koje ne realiziraju. Slijedi kazna za konačnih 0:3, u 87. minuti. Ponovno u režiji dvojice imenjaka, Miljanić je asistent a Išasegi strijelac! U derbiju začelja Vinkovčani su prebrodili crnu rupu! U posljednjem jesenskom kolu Solin gostuje u Sesvetama, u petak 1. prosinca 2023.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.