|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SUPER SPORT 1.NL – NK SOLIN: Mizeran bodovni saldo Modrih nakon pet prvenstvenih utakmica

Osvojili četiri od mogućih 15 bodova!

5. kolo: CIBALIA – SOLIN 3:1

SOLIN – Veoma loš rezultatski start Solina, pod paskom trenera Marka Loze, u novoj sezoni Super Sport 1.NL, nakon pet kola na kontu imaju svega četiri boda od mogućih 15. Prve dvije utakmice kao domaćini su osvojili samo bod, s BSK-om su odigrali 0:0, a u 2. kolu izgubili od Šibenika (2:3). Na gostovanju su uvjerljivo pobijeđeni od novaka u ligi Zrinskog iz Jurjevca, 3:0. U 4. kolu uvjerljivo su savladali Orijent sa 4:1, a u petom pretrpjeli još jedan poraz u Vinkovcima.

Standardni sastav prve momčadi se još nije ustalio, jer je upitno tko će od devetorice hajdukovaca na posudbi u Solinu biti na raspolaganju treneru Lozi! Osim toga nekolicina igrača su se uključili na samom početku prvenstva, a nekolicini se zahvalilo ili su nezadovoljni statusom u međuvremenu napustili klub!

5.kolo: CIBALIA – SOLIN 3:1

VINKOVCI – Stadion HNK Cibalia. Gledatelja 600. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Pomoćnice: Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete) i Maja Petravić (Zagreb). Četvrta sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb). Delegat: Žarko Čanađija (Bjelovar).

STRIJELCI: 1:0 – Šarić (51), 2:0 – Lišnić (54), 3:0 – Soldo (85), 3:1 – Kargbo (90+3).

NK CIBALIA (4-2-3-1): Kovačević – Marković (od 53. Blažanović), Lasić, Belančić, Jergović – Šarić (od 75. Soldo), Bosak (od 67. Buić) – Lišnić (od 67. Vrdoljak), Spahić (od 46. Pereira), Rubić – Miljanić. Trener: Andrej Kerić.

NK SOLIN (4-2-3-1): Buljan – Đolonga, Tomić, Dumančić, Hrgović (od 67. Kargbo) – Blažević (od 53. Borovičkić), Ćubelić – Karabatić (od 53. Lovrencsics), Kaćunko (od 79. Dadić), Kapitanović (od 67. Vučković) – Mehdi.

Trener: Marko Lozo.

Žuti kartoni: Šarić (40), Ćubelić (40), Kerić (41), Lasić (48).

Igrač utakmice: Rene Šarić.

Utakmicu s dva lica u kojoj su pravdu dijelile četiri sutkinje, rezultatski je definirao Kargbo koji je u trećoj minuti nadoknade, nakon Lovrencicsevog centaršuta, Ćubelićeva šuta i Kovačevićeve obrane glavom postigao utješni pogodak za Solin, 3:1!

Baš ništa nakon prvoga dijela utakmice 5. kola Prve nogometne lige između Cibalije i Solina nije ukazivalo na to da će vinkovačka momčad rezultatski komotno doći do treće ovosezonske pobjede. Solinjani su u prvom poluvremenu bili opasniji protivnik, Kaćunko je u 37. minuti testirao Kovačevića koji je bio budan, iz kornera koji je uslijedio Mehdi s vrha peterca nije uspio ozbiljnije nauditi domaćim vratima kojima je uoči promjene strana zaprijetio i Kapitanović, bezuspješno.

Ostalo je 0:0 i nakon što je Ćubelić u 49. minuti uzdrmao gredu! A sve nakon toga bilo je na strani Vinkovčana koji su poveli dvije minute potom, Pereira je šutirao s 15-tak metara, lopta se od bloka odbila do Šarića koji ju je pospremio u gostujuću mrežu. Samo četiri minute kasnije Šarić je brzo izvedenih slobodnim udarcem u šansu gurnuo Lišnića koji izmiče Hrgovićevoj pratnji i zabija svoj prvijenac u vinkovačkom dresu, 2:0!
Točku na “i”, pečat na Cibalijin trijumf stavio je Soldo u smiraj utakmice; prethodno Miljanić izbio sam ispred Buljana, Solinov vratar iz tog dvoboja izišao je kao pobjednik, no ubrzo potom je ipak kapitulirao jer je Soldo sve fino pratio i odbijenom loptom zabio za 3:0.

U 6. kolu, 16. rujna 2023. Solin je domaćin Sesvetama u Dugopolju, a u 7. kolu, u petak 22. rujna, je ogled dvaju „domaćina“ na stadionu Hrvatskih vitezova u Dugopolju!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.