Sport Sport

SPORTSKE VIJESTI SOLINA

NOGOMET – 2.HNL: Prijateljska nogometna utakmica

NK SOLIN – NK DUGOPOLJE 2:3

VRANJIC – Pomoćno igralište s umjetnom podlogom. Bez gledatelja. Sudac: Josip Zec (Split). Pomoćnici: S. Pleština i M. Večernik.

STRIJELCI: 0:1 – Čerina (40/11m), 1:1 – Vodanović (51), 1:2 – Bushaj (56), 2:2 – Vujinović (62), 2:3 – Karabatić (90).

SOLIN: Topić – Relota, Tomić, Vulikić, Matova – Veljača, Kušeta, Ninčević, Repić – Pavlinović, Vodanović (Još su igrali: Kargotić, Filipović, Puljić, Pekić, Franić, Blažević, Zeljković, Baković, Laušić, Šošić, Vujinović).

TRENER: Ivan Matić.

DUGOPOLJE: Silić – M. Bašić, Čerina, Krišto, Dadić – Bushaj, Javorčić, Balić, J. Bašić – Rodić, Šego, (još su igrali: Bartulić, Budalić, Karabatić, Vujčić, Bosančić, Rakić, Anković, Kordić).

TRENER: Jure Srzić.

Obojica trenera dali su priliku svim raspoloživim igračima. Srzić nije mogao računati na ozlijeđenog Brkovića, koji je došao na kaljenje iz Slaven Bulupa, a Matić na Nicholasa Llanosa, te vratara Josipa Bendera, koji je iznenada otišao na provjere u sarajevskog Željezničara! Posljednji i drugoplasirani na drugoligaškoj ljestvici zaslužili su pljesak za dosta tečnih akcija i pet pogotka.

Prvi su zaprijetili gosti, udarac glavom braniča Darija Krište vratar Ante Topić je obranio u 28. minuti, a nedugo zatim Jakov Bašić je pogodio stativu. Dugopoljce je u vodstvo doveo branič Igor Čerina iz kaznenog udarca, a prethodio je prekršaj Mateja Tomića nad Jakovom Bašićem. U nastavku su Solinjani uspostavili ravnotežu, Nikola Kušeta je u priliku isturi mladog Karla Vodanovića, a on pogađa cilj pokraj vratara Josipa Silića, za 1:1. Izvrsnu akciju Dugopoljaca završio je Mark Bushaj efektno iz blizine, 1:2. Novo poravnanje modrima je ponovno donio pridošlica iz Njemačke Valentino Vujinović a asistirao mu je Zvonimir Filipović, pridošlica iz Hajduka! Konačan rezultat u 90. minuti postavio je desni branič Marin Karabatić, njegov ubačaj je prevario juniorskog vratara Solina Ivana Kargotića.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.