|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

SOLIN – VUKOVAR 2:5

Po teškom terenu Vukovarci efikasnijom igrom do uvjerljive pobjede

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 200. Sudac: Oliver Romić (Osijek) 6. Pomoćnici: Babić i Hantak. Četvrti sudac: D. Kulušić. Delegat: Drača.

STRIJELCI: 1:0 – Mamić (20), 1:1 – Biljan (32), 2:1 – Chinedu (62), 2:2 – Capitani (65), 2:3 – Mustedanagić (70), 2:4 – Knoll (83), 2:5 – Barišić (90+1).

SOLIN (4-3-3): Kargotić 5,5 – Karabatić 5,5 (od 82. Majdov -), Buljan 5,5, Tomić 6, Novak-Stanko 5,5 (od 73. D. Topić 5,5) – Dadić 6, Ninčević 6,5, Kaćunko 6 (od 64. Puljić 5,5) – Vodanović 6, Chinedu 6,5, Mamić 6 (od 73. Maganjić 5).

Trener: Marko Lozo 6.

VUKOVAR 1991 (4-2-3-1): Kolić 6 – Pavičić 6, Baltić 6, Jukić 6, Rugašević 6 – Biljan 7, Andačić 6 – Capitani 7,5 (od 87. Barišić 6,5), Mustedanagić 6,5 (od 70. Mihaljević 7), Radošević 6,5 (od 70. Jara 7) – Knoll 7,5 (od 83. Pelko -).

Trener: Miroslav Bojko 7,5.

CRVENI KARTON: Josip Maganjić (84)

ŽUTI KARTONI: Novak-Stanko (23), Jukić (33), Radošević (40), Rugašević (45), Chinedu (48), Ninčević (72).

IGRAČ UTAKMICE: Minguez Capitani.

Po kiši i natopljen terenu odigrana je sadržajna utakmica, u kojemu su domaćini imali veći posjed lopte, a gosti više puta ozbiljnije i efikasnije zaprijetili na gol Kargotića. Solinjani su dva puta dolazili u vodstvo, preko klupskih strijelaca Luke Mamića u 20. minuti i Stephana Chinedua u 62., ali ga nisu uspijevali zadržati dugo uslijedile su lijepe i tečne akcije i efektni pogoci kapetana Jakova Biljana u 32. i Španjolca Capitania u 65. minuti, za 2:2!

Nakon toga slijedi potop Solina u svega dvadesetak minuta! U 70. minuti kiks mladog vratara Ivana Kargotića i Vukovarci prvi put dolaze u vodstvo! Zinedin Mustedanagić je iz slobodnog udarca ubacio loptu u kazneni prostor domaćina, lopta se odbila od poda i prevarila Kargotića, 2:3! Domaćini se ne predaju Domagoj Topić puca u 77. ali vratar Kolić brani. No, u 83. raspoloženi Tim Torles Knoll, nakon ubačaja iz sumnjive pozicije pogađa za 2:4!. Nervoza u redovima domaćina, jer rezultat nije baš pravi omjer viđenog na terenu, i ona dolazi na naplatu u 84. kada Josip Maganjić bespotrebno udara šakom Mihaljevića, zaradio je izravni crveni karton, ispravno. U sudačkoj nadoknadi točku na „i“ stavljaju svježi igrači, ubačaj Valentina Jara Josip Barišić posprema za konačnih, 2:5.

Ovom pobjedom Vukovarci ostaju teoretski u utrci za naslov, dok Solinjani teoretski nisu osigurali ne igranje kvalifikacija za ostanak u ligi. U slijedećem kolu Solin gostuje kod Rudeša a u Vukovaru gostuje susjedna Cibalija.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.