|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

Solin u golijadi pobijedio Zagreb

Na kraju jesenskog dijela prvenstva vatromet golova pokraj Jadra. Obje su momčadi igrale otvoreno, svojski se trudile nametnuti se efikasnošću. Zanimljiv je tijek rezultata, jer nakon vodstva domaćih uporni gosti su stigli preokrenuti ishod i zbivanja na travnjaku. Solinjani su grčevito tražili uzvratiti i u tome na veliku radost, krajem okršaja, i uspjeli. Orila se pjesma pobjednika, na centru travnjaka, uz gromoglasnio odobravanje s tribina.

Počelo je u 6. minuti golom Antonia Mrkovića koji se na centaršut Kapetanovića snašao u gužvi te preciznim udarcem po zemlji pogodio kut vratiju. Zagrepčani su uzvratili preko Alena Jurilja koji se sjurio u kazneni prostor, a onda neometan s desetak metara zatresao gredu od koje se lopta odbila i pala iza poprečne crte gola. Do kraja poluvremena nova prednost za domaće kada je Mario Jelavić glavom skrenuo loptu koju je nabacio Kapetanović. U nastavku, neočekivani preokret pokretljivih gostiju. Okretni Marko Tešija je iz gužve pucajući nogom izjednačio, a zatim spomenuti strijelac asistirao Filipu Matijašević za rezultatski preokret.

Solinjani se nisu dali iznenaditi, poremetiti. U 70. minti Luka Kapetanović je uputio udarac izdaleka, vratar Čondrić kratko odbio do natrčalog Ivana Perkovića, koji udarcem nogom, izjednačuje. Potom su “solinski modri ” preuzeli inicijativu, dominirali su te u nepune dvije minute golovima protivnika nokautirali. Poslije krasne kombinacije u 73. minuti u kojoj su sudjelovali: Perković, Pavlinović i Luetić iz blizine je bio spretan i nemilosrdan Jelavić. Nešto kasnije povukao je Pavlinović a odbijenu loptu gostujuće obrane je pospremio u mrežu Duje Ninčević. Pred kraj raspoloženi Alen Jurilj je donio nadu svojoj momčadi. Prošao je čuvare, našao se u delikatnoj poziciji iz kosa ali je, uspio matirati istrčalog vratara Višića.

Do kraja okršaja, u njegovoj samoj završnici, sjajne šanse za golove su propustili: Tešija udarcem glavom i Luka Kapetanović koji iz neposredne blizine nije lob udarcem savladao vratara .

Sve u svemu za pohvaliti je aktere utakmice jer su ljubiteljima nogometa pružili nesvakidašnji ugođaj, efikasnost koja se rijetko viđa. Dobili su pljesak, ovacije, posebno Solinjani koji su na zapažen način odigrali, i radovali se u gotovo niz susreta ove, za njih uspješne, polusezone.

Solin – Zagreb 5:4 (2:1)

Solin – Igralište pokraj Jadra. Gledatelja 350. Sudac: Ivan Čuzić ( Velika Gorica) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Mrković (6), 1:1 Jurilj (36), 2:1 Jelavić (44), 2:2 Tešija (54), 2:3 Matijašević (60), 3:3 Perković (70), 4:3 Jelavić (73), 5:3 Ninčević (75), 5:4 Jurilj (80).

Najbolji igrač: Mario Jelavić (Solin)

Solin:Višić (6), Mrković (7) (od 46. Tomić 6), Luetić (6,5), Perković (7) (od 76. Grubišić -), Kapetanović (7), Jelavić (8), Svalina (6) (od 61. Pavlinović 7,5), Taraš (6,5), Ninčević (7), Šarlija (6,5), Batarelo (7).

Zagreb : Čondrić (5,5), Kovačić (6), Tešija (7), Jurilj (7,5), Travaglia (6), Čengić (6), Šulc (6,5), Primorac (- ) (od 22. Medić 6), Kauzlarić (6,5), Šehić (6) (od 55. Matijašević 6,5), Jazvić (-) (od 22. Čavar 6).

izvor(i): Slobodna Dalmacija