|  |  |  |

SD Županija Sport ZP Izdvojeno

Prva NL (2022./2023), 7. kolo: DUGOPOLJE – DUBRAVA TIM KABEL 1:1

Ponovno domaćini nisu iskoristili penal za pobjedu!! Junak utakmice vratar Dubrave Deni Kakša!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelj 300. Sudac: Oliver Romić (Osijek). Pomoćnici: Bruno Geller (Sv. Ivan Zelina) i Filip Sinković (Lapajci). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Žarko Ivančić (Zabok). Kontrolor suđenja: Vlado Svilokos (Sisak).

STRIJELCI: 0:1 – Petriško (50), 1:1 – Kurtović (74).

NK DUGOPOLJE (4-3-3): J. Silić – Bašić, Kurtović, Čerina Mekić (od 56. Mikulić) – Mlinarić (od 83. Vladušić -), Balić, Kovačević (od 46. Nikolayevich) – Torres, Đukić (od 56. Zovkić), Glavović (od 46. Rodić).

Trener: Ivica Žuljević.

NK DUBRAVA TIM KABEL (4-3-3): Kakša – J. Palić, Ferdinand, T. Ljubanović, T. Palić (od 90. Kuliš) – Turanjanin, Agbe, Čoko – Vajdovčić (od 88. Gucić), Petriško (od 71. Hoić), I. Ljubanović.

Trener: Damir Milinović.

CRVENI KARTONI: trener Damir Milinović (90).

ŽUTI KARTONI: Kakša (34), T. Palić (69), Vladušić (85), I. Ljubanović (90).

IGRAČ UTAKMICE: Deni Kakša (Dubrava TK).

Sve značajno dogodilo se u drugom dijelu utakmice, golovi, žuti kartoni, udarci i obrane, kazneni udarac itd. Ponovno domaćini nisu iskoristili kazneni udarac za pobjedu, u 90. minuti vratar Deni Kakša obranio je Roku Kurtoviću udarac s bijele točke, i tako svoj momčadi donio bod a domaćine spriječio da uknjiže pobjedu!

Prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, Petar Petrško je malo oklijevao i njegov udarac je blokiran. Nakon toga slijedi razdoblje obostranih pogrešaka, nepotrebnih zaleđa, bez konkretnih ideja, bez udaraca na vrata, ali vrlo dobra destrukcija igra! I tek u 32. minuti ubačaj Torresa i pravovremeni ulazak Kovačevića u kazneni prostor gostiju, no poslužio se rukom i mat pozicija je propala. Nedugo zatim ponovno je Torres probio desnu stranu ali njegov udarac je bio mlak i neprecizan. U 34. minuti vratar gostiju Kakša skrivio je neizravni udarac, koji je izveden sa crte peterca a živi zid na gol crti! Udarac je izveo Čerina prema Glavoviću, koji puca s 11 metara ali vratar Kakša brani. U 37. minuti na suprotnoj strani Petriško asistira Ivoru Ljubanoviću a on iz poluokreta puca i lopta za malo pokraj stative. Do velikog odmora ništa uzbudljivo i vrijedno zabilježiti.

Drugi dio započeo je agresivnije i konkretnije. Gosti su u 47. minuti došli u priliku, Filip Vajdovčić se izborio za ulazak za oči u oči sa vratarom Silićem, koji je pravovremeno izišao na 16 metara i spasio svoju mrežu.

Ono što nije uspio Vajdovčić uspio je mladi Petar Petriško, je nakon ubačaja s desetak metara je prizemnim udarcem pogodio desnu stranu nemoćnog Josipa Silića, za 0:1!

Trener Dugopolja Ivica Žuljević radi još dvije izmjene u 56. minuti, te uspijeva okrenuti igru u svoju korist ali ne u ukupan rezultat. Uzvraćaju i gosti, 60. ubačaj Tome Palića ali Ivor Ljubanović za malo ne stiže. U 68. izvrstan potez Torresa, ubačaj iza leđa obrane Dubrave dobro zahvaća Dominik Zovkić ali puca pokraj vrata.

U 74. minuti 1:1! Iz kuta je loptu ubacio Mihael Mlinarić a na suprotnoj stativi spretno je dočekao branič Roko Kurtović i nogom pogađa za poravnanje. U 77. ponovno ubačaj Mlinarića, no udarci Roka Kurtovića i Igora Čerine ne pogađaju cilj. U potpunoj dominaciji Dugopolja i branič Petar Mikulić je isprobao udarac ali pokraj stative. U 87. ubačaj Dominika Balića Torres glavom puca za malo preko grede.

U 90. minuti penal za domaćina, netko od gostiju je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Gosti se ne mire sudačkom odlukom na čelu sa vratarom, a i trener Milinović je zaradio crveni karton. No, branič Roko Kurtović nije realizirao kazneni udarac za nova tri boda, vratar Deni Kakša brani i zaslužuje grljenje svojih suigrača, jer je sačuvao važan bod svojoj momčadi a domaćinima još jednu traumu, odnosno reprizu utakmice sa Kustošjom, 1:1! U sudačkoj nadoknadi i jedni i drugi traže drugi pogodak, no na kraju gosti u zagrljaju sa isključenim trenerom na igralištu, a domaćini još jednom pognute glave, jer nisu realizirali još jedan penal u samoj završnici utakmice!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.