|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

Pobjedom nakon šest mjeseci prepustili ponovno fenjer BSK-u SOLIN – DUBRAVA TIM KABEL 3:1

SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024.: Utakmica 20. kolo

Pobjedom nakon šest mjeseci prepustili ponovno fenjer BSK-u

SOLIN – DUBRAVA TIM KABEL 3:1

HRVACE – Stadion Hrvace. Gledatelja: 150. Sudac: Mateo Erceg (Pristeg) 7. Pomoćnici: Luka Kurtović (Osijek) i Filip Đerđ (Darda). Četvrti sudac: Darko Jurčević /Karlovac). Delegat: Dejan Ivošević (Rijeka).

STRIJELCI: 1:0 – Čuić (35), 2:0 – Kaćunko (38/11m), 2:1 – Juranović (52), 3:1 – Klarić (83).

NK SOLIN (4-2-3-1): Runje 6,5 – Đolonga 6 (od 65. Džaja 6), Dumančić 7, M. Tomić I 6,5, Hrgović 6,5 (od 65. Lovrencsics 6,5) – Dadić 6,5 (od 80. Borovičkić -) , Kaćunko 6,5 (od 46. Kavelj 6) – Klarić 7,5, Issah 6 (od 86. Vrcić -), Brajković 7 – Ćuić 7. Trener: Mirko Labrović 7.

NK DUBRAVA TIM KABEL (4-2-3-1): Šarkanj 5,0 – J. Palić 5,5 (od 78. Jakovljević -), Bošnjak 5,5, T. Palić 5,5, Posinković 5,5 (od 46. Sivonjić 6) – Ikena Clement 5,5, Janjiš 6,0 – Juranović 6,5, Vrbančić 6,5, Raužan 5,5 (od 46. Vugrinec 6) – Kekez 5,5 (od 84. Kesse -). Trener: Krešimir Sunara 5,5.

ŽUTI KARTONI: Klarić (77), Sivonjić (86). IGRAČ UTAKMICE: Dino Klarić (NK Solin).

Solinjani su uknjižili važnu pobjedu, prvu pod vodstvom novog trenera Mirka Labrovića, i ponovno prepustili začelje na prvenstvenoj ljestvici momčadi iz Bijelog Brda. Do druge prvenstvene pobjede, a prva je uknjižene još 2. rujna prošle godine protiv Orjenta, su došli ukupno boljom igrom po teškom terenu u Hrvacama. Mrežu gostiju je načeo hajdukovac na dvojnoj u Solinu Ivan Čuić u 35. minuti, kada je iskoristio pogrešku vratara gostiju Tine Šarkanja. Na 2:0 je povisio Antonio Kačunko iz kaznenog udarca u 38. minuti, a prethodilo je igranje rukom igrača gostiju u kaznenom prostoru. Solinjani su svoju dominaciju do odmora potvrdili vodstvom, od 2:0. Početkom drugog dijela gosti uspostavljaju ravnotežu, a iskusni Dragan Juranović u 52. minuti koristi pogrešku domaće obrane i vrača nadu svojoj momčad. No, Solinjani kontroliraju utakmicu i potvrđuju dominaciju euro pogotkom Dine Klarića u 83. minuti, škaricama s oko 15 metara. Solinjani pod paskom Labrovića u nastavku knjiže četiri boda u tri utakmice, dok je momčad trenera Sunare pretrpjela treći poraz u nizu!

U sljedećem, 21. kolu, Solin će kao gost igrati s Jarunom, a u posljednjem kolo prvog kruga domaćini su Vukovaru.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.