|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NOGOMET – 3. HNL JUG – 22. kolo: SLOGA – KAMEN 2:0 HNK Sloga najuspješniji klub drugog dijela prvenstva!

S utakmice u Mravincima – Snimio J. Teklić

MRAVINCE – Igralište Glavica. Bez gledatelja. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad). Pomoćni sudci: Agić i Žilić. četvrti: Odrljin. Delegat: Z. Perica.

STRIJELCI: 1:0 – Bratim (44), 2:0 – Copić (45).

HNK SLOGA: Šolić, Gusić (od 87. Andabak), Boljat (od 90. Buzov -), Boko, Gotovac (od 62. Ninčević), Katić (od 87. Pranjić -), Marović, Bratim, Copić, Boban (od 90. Beović), Vuković. Trener: Boris Pavić.

KAMEN: Vojnović, Klarić-Dračar, Kilić, Lučić, Jonjić (od 46. T. Žužul), Krištić, Bilić, Kujundžić (od 46. Jerčić), I. Žužul (od 83. Erceg), Pirić (od 46. Čelić), Prančević. Trener: Boženko Tolić.

IGRAČ UTAKMICE: Josip Bratim (Sloga).

Mravinčani, pod vodstvom trenera Sinjanina Borisa Pavića, su najuspješnija momčad proljeća, a rezultat toga je i sredina prvenstvene ljestvice.

Na otvaranju utakmice Katić je glavom pucao pokraj stative a na suprotnoj strani Krištić nogom. U 23. minuti domaćini su reagirali na odluku sudca, koji je ocijenio da igranje rukom gostujućeg igrača nije za penal. Ponovno su domaćini i gosti imali po jednu priliku, u 33. minuti Lučićev udarac Šolić hvata, a udarac Katića iz blizine Vojnović brani.

U 44. minuti ubačaj Ive Bobana iz kuta a Josip Bratim glavom posprema u mrežu, za 1:0. Minut poslije na 2:0 povisio je Tomislav Copić na ubačaj Bratima, najmlađeg igrača u redovima Sloge.

U drugom dijelu domaćini kontroliraju igru, a gosti prijete iz kontra. U 60. minuti Marović iz kosa pogađa stativu, a u 72. Copić nije iskoristio izglednu priliku pucao je pokraj stative. U 78. minuti Marovića puca škaricima preko glave i obrana Vojnovića, zaslužilo je pljesak. U 85. minuti Tomislav Žužul puca glavom ali je vratar Šolić na mjestu. U slijedeću srijedu Mravinčani idu na ogled lideru u Ploče, još jedan ispit za zahuktalu Slogu!

LJESTVICA 3.HNL JUG, NAKON NEPOTPUNOG 22. KOLA: 1. Jadran LP 40, 2. Neretvanac 38, 3. Hrvace 36, 4. Zagora 35, 5. Uskok 31, 6. HRNK Zmaj 30, 7. Urania 29, 8. RNK Split 28, 9. HNK Sloga 27, 10. OSK 27, 11. Primorac (BNM) 26, 12. Kamen 26, 13. Hrvatski vitez 25, 14. Neretva 24, 15. BŠK Zmaj 23, 16. GOŠK – Dubrovnik 1919 21, 17. Vodice 20.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.