|  |  |

SD Županija Sport

NOGOMET – 2.HNL (Sezona 2021./2022., 6. kolo): DUGOPOLJE – CIBALIA  2:1

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 200. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec). Pomoćnici: Fajfarić i Hantak. Četvrti sudac: M. Erceg. Delegat: Furač.

STRIJELCI: 1:0 – Karabatić (21), 1:1 – Diyoke (56/11m), 2:1 – Maganjić (65/11m).

DUGOPOLJE (3-5-2): Silić – Mornar, Čerina, Kurtović – Karabatić (od 80. Kuliš -), Jenjić, Ćubelić, Javorčić (od 57. Grozdanovski), Bašić – Rodić (od 57. Maganjić), Brnić.

Trener: Hari Vukas.

CIBALIA (4-2-3-1): Kovačević – Nikolić (od 64. Mešanović), Tomašević, Laštro, Išasegi – Pušić, Pavlak (od 46. Diyoke) – Filipović (od 82. Oršolić -), Bajić (od 72. Bubnjar -), Jazvić – Jelić (od 72. Perić-Komšić -).

Trener: Andrej Kerić.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Bajić (38), Ćubelić (49), Filipović (50), Nikolić (63), .

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Brnić.

U zanimljivoj utakmici Dugopolje je bilo točno bolje za taj jedan pogodak viška. Poravnanje gostiju i konačnih 2:1, je realizirano iz opravdano dosuđenih kaznenih udaraca. U završnici domaćini su bili u prilikama za povećati vodstvo.

Gosti su započeli utakmicu agresivnije i nekoliko puta zaprijetili vrataru Siliću. U 8. minuti ubačaj Jazvića a Bajić glavom je promašio loptu koja je prošla pokraj stative. U 15. minuti Jazvić je pucao s oko 20 metara a lopta je pogodila vanjski dio mreže. I domaćini su zaprijetili u 18. minuti kada je Brnić završio akciju udarcem iskosa a lopta je prola pokraj suprotne stative.

U 21. minuti 1:0. Izvrsni bijeg Ivana Brnića preko lijeve strane, pobjegao je svojim čuvarima i s ruba kaznenog prostora precizno pogodio Marina Karabatića na suprotnoj stativu, a on je izvrsno reagirao i jakim udarcem pogodio suprotni kut mladog Filipa Kovačevića, koji je na vratima zamijenio do sada standardnog Roka Runju!

U 32. ubačaj Rodića s desne strane Brnić je išao na loptu malo ranije i njegov udarac glavom završio je u naručju Kovačevića. Zatim je ponovno Jazvić pucao preko vrata. Pred glavni odmor Domagoj Pušić je pripremio povratnom loptom priliku Jazviću, no njegov udarac s 15 metara završio je preko vrata.

Nakon odmora ništa konkretnog do 55. minute kada je Čerina nesmotreno srušio mladog Balića, hajdukovca na kaljenju u Vinkovcima, umjesto loptu pogodio ga je po nogama. Kazneni udarac za goste je izveo Diyoke, precizno za 1:1.

U 63. vratar Kovačević je zakasnio intervenirati i ruši Brnića u naletu u izglednoj prilici za pogodak. Nema dvojbe kazneni udarac za domaće. Preciznim i jakim udarcem svježi Josip Maganjić dovodi Dugopolje ponovno u vodstvo, 2:1.

U završnici domaćini propuštaju nekoliko prilika. U 88. Jenjić je uposlio Brnića na boku, koji puca iskosa za malo pokraj suprotne stative. U posljednjim sekundama nadoknade i Maganjić je bio prilici povisiti rezultat, pucao je za malo pokraj vrata.

Na kraju pljesak za Dugopoljce i priprema za povijesnu utakmicu, u utorak na stadionu Hrvatskih vitezova u 1/16 fina Kupa HNS-a sastaju se Dugopolje i prvoligaš Lokomotiva.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.