NOGOMET – 2.HNL: Sezona 2021./2022., 17. kolo: DUGOPOLJE – SESVETE  2:1

Solin, 2.HNL, NK Dugopolje, 07.09.2021.
Ivan Brnić, lijevo krilo Dugopolja, 2001. godište
Bivši igrač HNK Hajduk
Snimio: MIro Podrug

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 200. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Pomoćnici: Željko Bučar (Duga Resa) i Antonio Mioković (Sisak). Četvrti sudac: Marin Rožman (Rijeka). Delegat: Novica Ljubičić (Šibenik). Kontrolor suđenja: Išam Gadžo (Bjelovar).

STRIJELCI: 0:1 – Montano (15), 1:1 – Brnić (33), 2:1 – Brnić (39).

NK DUGOPOLJE (3-5-2): Silić – Bašić, Čerina, Kurtović – Mikulić, Balić, Ćubelić (od 76. Javorčić), Jenjić (od 86. Mornar -), Crnički (od 66. Glavović), – Brnić, Rodić.

Trener: Josip Butić.

NK SESVETE (4-3-3): Krkalić – Oreč, Gafaiti, Valentić, Rubić (od 82. Ivkić) – Baltić (od 46. Muić), Vujanić (od 82. Fintić), Brigić – Montano, Stojanović (od 58. Viduka), Karoglan (od 46. Pavlović).

Trener: Kristijan Polovanec 6.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Baltić (35), Silić (40), Krkalić (40), Kurtović (40), Montano (40), Pavković (49), Rodić (61), Mijatović (88), Viduka (88), Oreč (89), predstavnik kluba Karatović (90).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Brnić (NK Dugopolje).

U utakmici jakog tempa Dugopoljci su uknjižili važnu pobjedu, koja im je odredila put ka gornjem dijelu ljestvice uoči dva gostovanja. Uspjeli su okrenuti vodstvo Sesvečana, i bili u prilici uknjižiti i uvjerljiviju pobjedu.

Prvi su zaprijetili gosti u 6. minuti, Bruno Karoglan se izborio za loptu i sa ruba kaznenog prostora pucao pokraj vrata. Gosti su bolje otvorili utakmicu, i to im se isplatio u 15. minuti, Montano je iskoristio nesporazum domaće obrane i vratara, došao do lopte i prisilio Silića na kapitulaciju, 0:1!

Tek u 19. minuti pokušaj domaćina, nakon udarca iz kuta Brnić je iz daljine pucao pokraj stative. Minutu poslije Montano je bio u prilici povisiti vodstvo ali je loše primio loptu i promašio vrata. U 23. ubačaj Bašića Jenjić spušta loptu za Rodića ali njegov udarac završava u naručju Krkalića. U 24. Stojanović preoštro zaustavlja Ćubelića, ostaje samo na usmenoj opomeni! U 32. dugo je lopta šetala od noge do noge u kaznenom prostoru gostiju, na kraju udarac Jenjića pravo u ruke Krkalića.

U 33. minuti, 1:1, Nakon brze i tečne akcije zadnji pas odnosno ubačaj je imao Crnički na suprotnu stativu gdje izvrsno reagirao Ivan Brnić, nekadašnja velika nada Hajduka, i pogodio iz blizine cilj.

U 37. minuti u naletu je zaustavljen Jenjić na oko 25 metara od vrata Sesveta, iz slobodnog udarca Ćubelić puca visoko preko vrata.

U 39. minuti ponovno je na sceni Ivan Brnić, kojega je dijagonalom precizno uposlio Jenjić, a on u trku iskosa prizemnim udarcem pogađa suprotni kut, za 2:1.

U 40. minuti je zaiskrilo na središtu igrališta, žute kartone su zaradili četvorica, dvojica vratara Silić i Krkalić, te Kurtović i Montano!

U 47. minuti Brnić je došao u priliku za treći pogodak ali puca pravo u vratara. U 57. Rodić puca pokraj stative, a u 65. nakon kombinacije Crnički-Rodić i Brnić iz mrtvog kuta puca pokraj vrata. U 71. Jenjićevo izbijanje lopte zamalo je bilo kobno za mrežu Silića, na sreću lopta za malo pokraj vrata. A u 80. minuti branič Mikulić je isprobao šut iz daljine, jako tik pokraj stative, za pljesak. Gosti idu otvoreno, žele poravnanje u završnici, te je u 85. Matija Fintić pucao iz okreta ali pravo u ruke dobro postavljenog Silića. Na kraju domaći igrači uzdignutih ruku pozdravljaju svoje vjerne navijače i zaslužuju pljesak za borbenost i pobjedu.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.