|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NOGOMET – 2.HNL – Sezona 2021./2022., 16. kolo: SOLIN – KUSTOŠIJA  2:1

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec) 7,5. Pomoćnici: E. Zebec i Premužaj. Četvrti sudac: A. Melnjak. Delegat: B. Furač.

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (25), 2:0 – Vodanović (26), 2:1 – Jurčec (52-11m).

SOLIN (4-2-3-1): A. Topić 7 – Perković 6 (od 68. Relota 6,5), Tomić 7, Buljan 7, Dadić 6,5 – Ninčević 7, Kušeta 6 (od 68. Mamić 6) – Jurić 7,5, Jukić 6,5, Vodanović 6 (od 62. Taraš 6,5) – Vujinović 6,5 (od 84. Jemo).

Trener: Toni Golem 7.

KUSTOŠIJA (4-2-3-1): T. Šušković 6,5 – Šimunić 6, Šušković-Jakopec 6, Smoljo 6, Gogić 6 – Ivanković 6 (od 75. Babić 6), Vukelić 5,5 (od 46. Dunić) – Lagundžić 6 (od 68. Grgić 6), Pavković 5 (od 46. Nikpalj 6,5), Jurčec 6,5 – Kiš 5 (od 46. Šaronja 6).

Trener: Roy Ferenčina 6.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Šušković-Jakopec (26), trener Ferenčina (26), Vodanović (41), Kušeta (52), Dumić (56), Šaronja (62), Lagundžić (65), Vujinović (73), Dadić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Jurić.

U derbiju začelja Solinjani su bili uspješniji i zasluženo Kustošiji prepustili pretposljednje mjesto na ljestvici.

Prvi su zaprijetili gosti, u 3. minuti Fran Vukelić je s oko 20 metara precizno i jako pucao u donji kut, a vratar Topić je uspio loptu skrenuti u korner. U otvorenoj igri gosti su nešto opasniji prema naprijed, a prvi udarac Solinjani su uputili na suparnička vrata tek u 19. minuti, Matej Jukić je iz daljine pucao pravo u naručje Šuškoviću.

Uslijedile su dvije kobne minute za goste! U 25. minuti srušen je Kristijan Jurić na oko 25 metara od vrata Kustošije. Isti igrač iz slobodnog udarca preko živog zida pogađa donji lijevi kut vratara Šuškovića, za 1:0 i zasluženi pljesak. U 26. minuti Solinjani vode 2:0. Karlo Vodanović je kroz noge loptu podvalio za Jukića, a lopta je ostala između dva igrača gostiju, do nje dolazi Vodanović puca i pogađa također Šuškovićev donji lijevi kut.

U 34. minuti priliku su imali Vodanović i Jukić, prvi je loše primio loptu a udarac drugoga Šušković je obranio.

Na odmoru trener Ferenčina ostavlja trojicu u svlačionici. U 52. gosti smanjuju na 2:1 iz kaznenog udarca. Kušeta ruši Jurčeca u svom kaznenom prostoru, a siguran realizator je faulirani Jan Jurčec, pucao je jako i precizno. Nastavlja se utakmica sa dosta jakim ritmom, gosti žele poravnanje a domaćini se znalački brane uz dosta rizničnih intervencija. Ipak domaćini imaju priliku za potvrditi pobjedu u 71. minuti, Mamić je pripremio priliku za Vujinovića, no njegov udarac iskosa Šušković brani. Na kraju zasluženi pljesak za modre i nagovještaj optimizma!

IZJAVE TRENERA:

– Počeli nismo dobro. Golovi su nam dali sigurnost a imali smo prilika za povisiti rezultat. Bila je to važna utakmica i zato je bilo malo i grča. Kustošija je u nastavku krenula agilnije ali smo uspjeli i čestitam igračima na važnoj pobjedi. Nastavljamo bitku u izjednačenoj ligi – rekao je trener Solina Toni Golem.

Trener Kustošije Roy Ferenčina, je rekao:

– Suđenje ne bih komentirao i sve sam time rekao. Na otvaranju utakmice propustili smo nekoliko prilika. Golove smo primili na brzinu, uspjeli smo smanjiti ali ne i poravnati.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.