|  |  |

Sport Sport

NOGOMET – 2.HNL, 25. kolo: SOLIN – CROATIA 4:2

Utakmica 13. kola Druge HNL izmedju Solina i Hrvatskog Dragovoljca odigrana je na stadionu pokraj Jadra.
Na fotografiji: Mario Veljaca (plavi Solin) i Dominik Horvat (bijeli Dragovoljac)

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin). Pomoćnici: Fajfarić i Hantak. Četvrti sudac: Jurčević. Delegat: Sanja Modrić.

STRIJELCI: 0:1 – Begić (9), 1:1 – Veljača (21), 1:2 – Mrkonjić (47/11m), 2:2 – Veljača (49), 3:2 – Puljić (83), 4:2 – Veljača (89).

SOLIN (5-3-2): A. Topić – Relota, M. Tomić, Pekić, Vulikić (od 46. Matova), Puljić (od 88. Tobias) – Ninčević (od 66. Zeljković), Kušeta, Repić (od 66. Vodanović) – Veljača, Vujinović (od 66. Llanos). Trener: Ivan Matić.

CROATIA (4-3-1-2): T.A. Tomić – Vrljičak, Mar. Šuto, Mat. Šuto, Bešlić – Joao Erick, Dadić (od 85. Soldić), Džaja – Begić – Mrkonjić, A. Šuto (od 73. Karoglan). Trener: Vik Lalić.

CRVENI KARTON: Luka Đaja (70).

ŽUTI KARTONI: Marko Šuto (12), Ante Šuto (28), Vulikić (36), Pekić (56), Ninčević (60), Dadić (60), Vrljičak 67, Kušeta (78).

IGRAČ UTAKMICE: Mario Veljača (Solin).

Utakmica je opravdala epitet dalmatinskog derbija bez obzira na redoslijed na prvenstvenoj ljestvici. Solinjani su pokazali više želje i dva puta su stizali rezultat a u samoj završnici domogli se vrijedne pobjede, hat-trickom mladog Marija Veljače i pogotkom braniča Šime Puljića. Jak tempo držali su cijelu utakmicu, a u 66. minuti trostrukom zamjenom su nastavili ritam, a od 70. minute iskoristili su brojčanu prednost, za naizgled uvjerljivu pobjedu.

Počelo je loše za domaćina, u 9. minuti pogrešku domaćeg braniča Relote koristi Luka Begić i iskosa sa desetak jakim udarcem pogađa cilj, 0:1.

U 18. minuti ubačaj Ninčevića iz kuta, a Pekić u skoku glavom uspijeva loptu skrenuti pokraj vrata.

U 21. minuti, 1:1, stoper Vulikić je s lijeve strane dijagonalom pronašao Veljaču, koji je napravio par koraka i jako šutirao a lopta se od Mate Šute odbila u mrežu pokraj nemoćnog vratara Tomića.

Solinjani traže vodstvo a gosti prijete iz kontri. U 32. minuti dribling Vujinovića i udarac s oko 18 metara a lopta preko vrata. U istoj minuti ubačaj Mrkonjića iz slobodnog udarca a Ante Šuto glavom puca malo preko grede. U 38. minuti na ubačaj Kušete Vujinović reagira glavom unatrag ali pokraj vrata. Nedugo zatim Vujinović je pripremio priliku za Kušetu, koji puca u blok. Na ubačaj lijevog braniča Puljića desni branič Relota u trku puca glavom preko vrata u posljednjoj minuti prije odmora.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Tomić naivno ruši Mrkonjića u svom kaznenom prostoru, zaradio je žuti karton i penal za goste, koji je izveo kapetan Mrkonjić, precizno i jako za 1:2.

U 49. minuti Veljača postiže svoj drugi pogodak, za 2:2. Pobjegao je preko desnog boka ušao u kazneni prostor gostiju i pogodio pod gredu, za pljesak! Domaćin preuzimaju inicijativu, prvo Repić puca glavom zatim Matova iz daljine pokušava iznenaditi Tomića. Od 70. minute gosti igraju s igračem manje, Luka Džaja je zaradio crveni karton nakon prekršaja nad Vodanovićem u prilici za pogodak ispred kaznenog prostora.

U 83. minuti dug napad modrih završio je Llanos ubačajem iza leđa obrane gostiju natrčava branič Puljić i nogom prebacuje loptu iza leđa vratara Tomića, za 3:2. Točku na „i“ stavio je trostruki strijelac mladi Mario Veljača u 89. minuti. Uzeo je ničiju loptu na sredini terena pobjegao obrani gostiju i pogodio desni kut vratara Tomića, za končanih 4:2. Veliko veselje uz Jadro nakon uspješnog niza od dvije pobjede i jednog neodlučnog rezultata!

IZJAVE:

– Čestitam suigračima na igri, htijenju i borbenosti, kao i stožeru na pripremi ove utakmice. Ako ovako nastavimo ne bojim se za ostanak – rekao je branič Solina Šime Puljić.

– Nisam zadovoljan igrom u obrani, jer olako primamo golove u posljednje vrijeme. I danas smo napravili dosta pogrešaka u toj fazi igre, i to moramo riješiti – rekao je Vik Lalić, trener Croatije.

Solinu u tri utakmice sedam bodova

Nogometaši Solina su o posljednje tri utakmice osvojili sedam bodova od mogućih devet. U 23. kolu pobijedili su Hajduka II na Poljudu (2:0), a nakon prvenstvene stanke odigrali su dvije domaće utakmice, 3. travnja sa Sesvetama 2:2, i 10. travnja pobijedili su Croatija iz Zmijavaca, rezultatom 4:2.

Redoslijed 2.HNL, nakon 25. kola: 1. Hrv. Dragovoljac 45, 2. BSK 43, 3. Opatija 38, 4. Dugopolje 37(-1), 5. Rudeš 37, 6. Kustošija 37, 7. Orijent 1919 36, 8. Sesvete 36, 9. Osijek II 35, 10. Cibalija 35, 11. Croatia Tmijavci 34, 12. Dubrava TK 33, 13. Hajduk II 30, 14. Inter-Zaprešić 27, 15. Međimurje 27, 16. Dinamo II 22, 17. Solin 25, 18. Junak 23

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.