|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NOGOMET – 2.HNL, 22. kolo: NK SOLIN – BSK BIJELO BRDO 0:1

Split, 071120.
Utakmica 13. kola Druge HNL izmedju Solina i Hrvatskog Dragovoljca odigrana je na stadionu pokraj Jadra.
Na fotografiji: Mateo Tomic (4) Sime Puljic (11) (plavi Solin) i Luka Viduka (bijeli Dragovoljac)

Solinjani na posljednjem mjestu i nakon pet utakmica drugog dijela prvenstva

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Pomoćnici: Branko Bacinger (Varaždin) i Edvin Zobec (Strahoninec). Četvrti sudac: Ivan Slunjski (Varaždin). Delegat: Žarko Ivančić (Zabok). Kontrolor suđenja (Diego Žudetić (Pula).

STRIJELAC: 0:1 – Vrdoljak (84).

NK SOLIN: Topić – Pekić (od 46. Tomić), Franić, Vulikić – Laušić (od 60. Llanos), Kušeta, Ninčević, Repić (od 85. Vodanović), Puljić – Vujinović (od 60. Donsanti), Pavlinović (od 73. Veljača).

Trener: Ivan Matić.

BSK BIJELO BRDO: Đilas – Periša, Dalić, Gavrić, L. Mihaljević (od 58. Aleksić) – Gbane, I. Mihaljević (od 78. Župan) – Čikvar, Ilić, Gvozdenović – Dabro (od 73. Vrdoljak).

Trener: Tomislav Steinbruckner.

ŽUTI KARTONI: Kušeta (33), Gavrić (59), Gvozdenović (85).

IGRAČ UTAKMICE: Roman Mory Diaman Gbane (BSK).

Solinjani nisu uspjeli dobiti važnu utakmicu u borbi za ostanak. Imali su nekoliko prilika ali su ih prokockali uz traljave udarce, koji su završavali u naručju vratara Ilije Đilasa. Gosti su još jednom bili kobni uz Jadro, iz prvog udarca u okvir vrata nakon udarca iz kuta postigli su pogodak u 84. minuti, koji je domaćine prikovao za dno ljestvice! Premda nisu imali prigoda gosti su srčanije ušli u ovu utakmicu za razliku od domaćina, kojima su bodovi puno potrebniji u borbi za ostanak.

Na početku utakmice golgeter Marko Dabro je pokušao iz daljine iznenaditi Antu Topića ali nije uspio. Modri su počeli agresivnije kada su Antonio Pavlinović i Valentino Vujinović nekoliko puta dolazili u polu prilike ali bez konkretnog udarca, dok je Laušićev udarac sa oko 17 metara fijuknuo pokraj stative. Pred odmor Kušeta radi prekršaj nad Gbanom na 18 metara od vrata, a Dabro iz slobodnog udarca puca pravo u živi zid. Do odmora oba vratara nisu imali prave intervencije.

U 46. minuti Puljić je proigrao Repića, koji je ušao u kazneni prostor i njegov mlaki udarac lijevom nogom je završio pokraj suprotne stative. U 62. minuti mat pozicija za domaćine, Kušeta je uposlio Pavlinovića, koji neometan ispred vratara Ilije Đilasa puca pravo u njega, prilika bolja od penala!

U 74. minuti ubačaj LLanosa s desne strane ali mlak udarac Puljića i lak plijen Đilasa. Nedugo zatim Gbone prekršajem zaustavlja Daniela Donsatia, a slobodan udarac s oko 25 metara je izveo Duje Ninčević, i lopta za malo preko vrata.

U 84. minuti svježi Stipe Vrdoljak goste dovodi u vodstvo, nakon prvoga udarca gostiju u okvir vrata na utakmici. Nakon ubačaja iz kuta u skoku na prvoj stativi Vrdoljak je glavom zakačio odbijanac Llanosa i skrenuo ga prema suprotnoj stativi od koje se lopta odbija u mrežu pokraj nemoćnog vratara Topića.

Dvije minute poslije domaćini imaju još jednu idealnu priliku, ubačaj Duje Ninčevića s desne strane Antonio Repić neometan glavom puca pravo u ruke vrataru Đilasu. U samoj završnici i sudačkoj nadoknadi domaćini igraju nešto žustrije ali su se kasno probudili i gosti uzdignutih ruku odnose bodove s Jadra!

IZJAVE TRENERA:

– Znali smo da će biti čvrsto i tvrdo. Šteta što nismo bili mirniji i efikasniji u završnici. Ostaje nam borba dok još ima šanse, vjerujem da možemo bolje i efikasnije – rekao je solinski trener Ivan Matić.

Tomislav Steinbruckner trener gostiju je rekao:

– U pripremi utakmice smo znali da će Solin biti čvrsto postavljen. Na sreću postigli smo pogodak ali je rezultat mogao krenuti i na drugu stranu.

Ljestvica 2.HNL nakon 22. kola

Nogometaši Solina u drugom dijelu prvenstva osvojili su svega četiri boda od mogućih 15. U tri domaće utakmice uknjižili su samo jednu pobjedu i to u 17. kolu protiv Inter Zaprešića uz Jadro (2:1), te odigrali neodlučno sa Opatijom (1:1) i izgubili od BSK-a (0:1). U gostima su poraženi od Kustošije (3:2) i Dinama II (1:0).

U 23. kolu Solin igra protiv Hajduka II na Poljudu, u nedjelju 21. ožujka, a u 24. kolu nakon prvenstvene stanke, 3. travnja je domaćin Sesvetama a 10. travnja u goste im dolazi Croatija iz Zmijavaca.

Redoslijed 2.HNL, nakon 22. kola: 1. Hrv. Dragovoljac 41, 2. BSK 37, 3. Dugopolje 36(-1), 4. Opatija 35, 5. Croatia 34, 6. Osijek II 32, 7. Orijent 1919 32, 8. Kustošija 32, 9. Rudeš 32, 10. Sesvete 31, 11. Dubrava TK 30, 12. Cibalia 29, 13. Hajduk II 25, 14. Međimurje 24, 15. Dinamo II 22, 16. Inter-Zaprešić 20, 17. Junak 19, 18. Solin 18.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.