|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NOGOMET – 1.NL – NK SOLIN: Modri s Jadra i dalje na predzadnjem mjestu na ljestvici

Mladi hajdukovac Filip Čuić u dresu Solina

Suradnja s Hajdukom za sada bez velikog učinka!

SOLIN – Nogometni prvoligaš Solin pod vodstvom novog trenera Mirka Labrovića započeo je drugi dio sezone neodlučnim rezultatom (0:0) kao domaćin u Dugopolju protiv istoimenog kluba. Labrovićev pomoćnik je Duje Tokić, za kondicijske pripreme je zadužen Luka Cikojević, a vratari su povjereni iskusnom Ivici Miši.
NK Solin i na proljeće je domaćin prvenstvenih utakmica u Dugopolju, jer završetak rekonstrukcije zapadnih tribina uz Jadro je zasigurno probio najavljivane rokove!

U 19. kolu Solin je poražen u Zmijavcima, rezultatom 2:1. U 20. kolu, kao domaćin u Hrvacama Solin je pobijedio Dubravu Tim kabel, rezultatom 3:1! Pobjedom nakon šest mjeseci prepustili ponovno fenjer BSK-u iz Bijelog Brda!

Solinjani su uknjižili važnu pobjedu, prvu pod vodstvom novog trenera Mirka Labrovića, i ponovno prepustili začelje na prvenstvenoj ljestvici momčadi iz Bijelog Brda. Do druge prvenstvene pobjede, a prva je uknjižene još 2. rujna prošle godine protiv Orjenta, su došli ukupno boljom igrom po teškom terenu u Hrvacama. Mrežu gostiju je načeo hajdukovac na dvojnoj u Solinu Ivan Čuić u 35. minuti, kada je iskoristio pogrešku vratara gostiju Tine Šarkanje. Na 2:0 je povisio Antonio Kačunko iz kaznenog udarca u 38. minuti, a prethodilo je igranje rukom igrača gostiju u kaznenom prostoru. Solinjani su svoju dominaciju do odmora potvrdili vodstvom, od 2:0. Početkom drugog dijela gosti uspostavljaju ravnotežu, a iskusni Dragan Juranović u 52. minuti koristi pogrešku domaće obrane i vrača nadu svojoj momčad. No, Solinjani kontroliraju utakmicu i potvrđuju dominaciju euro pogotkom Dine Klarića u 83. minuti, škaricama s oko 15 metara.

U sljedećem, 21. kolu, Solin je kao gost izgubio od Jaruna u Zaprešiću (2:0).

Važno je naglasiti da su u okviru suradnje s HNK Hajduk na raspolaganju Labroviću čak devetorica igrača, no nije to ni blizu kako se najavljivalo. Evo primjera učinkovite suradnje – U subotu 9. ožujka Solin je igrao protiv Jaruna u Zaprešiću a Hajduk u Gorici. Trener Karoglan je u pričuvi protiv Gorice imao napadače Nikolu Kalinića, Trajkovskog i Sahitija, nije dao Filipa Čuića, BH-a reprezentativca U21, na raspolagane Solinu nego mu je sjedio na klupi i nije ulazio!! A Solinjani su baš najtanji u napadu, niti gol po utakmici, 19 pogodaka u 21 utakmicu. Zasigurno su trener Labrović i njegov tim na mukama, jedne trenira, druge ima a treće očekuje!

U posljednjem kolo prvog kruga domaćini su Vukovaru 1991, u Dugopolju u nedjelu 17. ožujka s početkom u 12,50 sati, pred kamerama Maxsport TV. Nakon toga slijedi treća etapa i novi ždrijeb prema redoslijedu na prvenstvenoj ljestvici!

Redoslijed 1.NL nakon 21. kola: 1. Zrinski Osječko 1664 51, 2. Šibenik 46, 3. Vukovar 1991 41, 4. Sesvete 31, 5. Jarun 30, 6. Dugopolje 27, 7. Croatia Zmijavci 24, 8. Dubrava TK 23, 9. Cibalia 23, 10. Orijent 19, 11. Solin 15, 12. BSK Bijelo Brdo 14.
Posljednji klub ispada izravno iz lige, a pretposljednjeg čekaju kvalifikacije za ostanak sa drugoplasiranim klubom iz Druge NL!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.