|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

NK SOLIN: SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024., Utakmica 14. kolo SOLIN – ZRINSKO OSJEČKO 1664 1:2

NK SOLIN: SuperSport 1.NL – Sezona 2023./2024., Utakmica 14. kolo

SOLIN – ZRINSKO OSJEČKO 1664 1:2

Modri drže fenjer sa BSK-om nakon 14. kola!

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 200. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) 6,5. Pomoćnici: Geller i Kamenarić. Četvrti sudac: I. Vukanić. Delegat: T. Krleža.

STRIJELCI: 1:0 – Čuić (48), 1:1 – P. Stanić (58), 1:2 – Dogan (71).

NK SOLIN (4-2-3-1): Buljan – Karabatić, Jurić-Petrašilo, Dumančić, Hrgović (od 46. Kuvačić) – Dadić, Ćubelić (od 80. Quamri) – Lovrencsics, Kaćunko, Brajković (od 46. Vučković) – Čuić. Trener: Goran Granić.

NK ZRINSKI OSJEČKO 1664 (4-3-3): M. Stanić – Unušić, Tadić, Ćubel, P. Stanić – Stranput, Horvat, Pekarić (od 83. Svržnjak)– Korov (od 54. Jelavić), Dogan (od 89. Eškinja), Pejić (od 54. Mujagić). Trener: Igor Budiša 6,5.

ŽUTI KARTONI: Čuić (8), Dumančić (21), Tadić (59), Kuvačić (62).

IGRAČ UTAKMICE: Dominik Dogan (Dogan).

Nakon tri teška uzastopna gostovanja Solinjani su ugostili na „domaćem“ terenu u Dugopolju vodećeg na ljestvici Zrniski Osječko 1661. Trener Goran Granić nije mogao računati na kapetana Matea Tomića i napadača Dina Kapitanovića, dok je treneru Budiši nedostajao Kuprešak.

Velika kiša je toliko natopila teren da je bio upitan i početak utakmice, bilo je na rubu odgode utakmice. Po teškom terenu bila je umjetnost kontrolirati loptu a kamoli složiti jednu suvislu akciju. U drugom poluvremenu se igralo žustrije, borbenije i efikasnije, rano vodstvo domaćina su gosti uspjeli okrenuti za važnu pobjedu kojom su odmakli drugoplasiranom Šibeniku.

Tek u 8. minuti nešto za spomenuti, u sudaru Čuića i Čubela, Čuić je zaradio žuti karton! U 28. minuti jedina akcija gostiju koja sličila na nešto, ubačaj Pejića iz slobodnog udarca iz voleja je pucao branič Tadić, a vratar Buljan je uspio odbiti loptu, nakon čega se uključuju napadači gostiju iz položaja zaleđa što nije promaklo prvom pomoćnom sudcu, ispravno je dosuđeno zaleđe gostiju.

Statistika na poluvremenu ukazuje na terensku inicijativu gostiju, koji su uputili i dva udarca na vrata Buljana, dok je gostujući vratar Stanić na odmor otišao čistog dresa premda se igralo po kaljuži!
Na početku drugog poluvremena Solinjani su agresivnije krenuli, i u 48. minuti došli u vodstvo. Ubačaj svježeg Luke Kuvačića u kazneni prostor gostiju, te nesporazum Tadića i vratara Stanića, koji je izišao u prazno, koristi mladi hajdukovac Filip Čuić i iz blizine loptu šalje preko gol crte, za 1:0! U 50. minuti ubačaj iskusnog Mađara Lovrenčića iz kuta volejom dočekuje Kaćunko ali pogađa u blok.

U 58. minuti, 1:1! Nakon udarca iz kuta za goste, vratar Buljan izbije loptu izvan kaznenog prostora, a Stranput je vrača u kazneni prostor gdje neometan Patrik Stanić glavom pogađa cilj pokraj nemoćnog Buljana.

U 70. minuti Čuić iz slobodnog udarca puca preko živog zida a pljesak je za obranu zaslužio vratar Stanić. Nedugo zatim, u 71. minuti slijedi kazna gostiju i rezultatski preokret. Tko će drugi nego strijelac lige Dominik Dogan, iz gužve pogađa za 1:2, bi je to njegov deseti pogodak ove sezone. Želja i volja u teškim uvjetima za igru se isplatila. Do kraja konkretniji gosti ali bez prave završnice.

Solinjane, koji su nakon šest remija pretrpjeli drugi poraz pod vodstvom Gorana Granića, u 15. kolu čeka derbi na Krimeji, a Zrinski je domaćin drugoplasiranom Šibeniku.

Redoslijed 1.NL, nakon 14. kola: 1. Zrinski Osječko 1664 32, 2. Šibenik 30, 3. Vukovar 1991 25, 4. Dugopolje 22, 5. Sesvete 22, 6. Jarun 17, 7. Cibalia 16, 8. Croatia Zmijavci 15 9. Dubrava TK 14, 10. Orijent 1919 11, 11. Solin 10, 12. BSK Bijelo Brdo 10.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.