|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

KUP Regija “JUG”: MNK Solin – MNK Hajduk 3:4

U susretu pretkola kupa regije “Jug”, Hajduk je slavio na gostovanju u Solinu rezultatom 3:4! Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj je Hajduk cijelo vrijeme vodio i kontrolirao utakmicu, te je na kraju zasluženo izborio plasman u slijedeći krug natjecanja.

Mjeritelj vremena: Ante Juras

SOLIN: Stipe Tomičić, Hrvoje Juras, Adrian Konsa, Marko Barišić, Marin Vučemilović-Grgić, Pjero Andrijašević, Valerije Jurić, Frane Polić, Filip Biuk, Vedran Duvnjak, Ivica Jurić, Josip Paštar, predstavnik kluba: Joško Goreta

HAJDUK: Mate Tešija, Dean Banić, Ivor Šuljić, Alen Marić, Vlado Rubelj, Ante Mijić, Igor Šuljić, Ljuban Miloš, Ante Peša, Branko Laura, Roko Pezelj, trener: Krešimir Čubelić

STRIJELCI: 1:0 Duvnjak (3′), 1:1 Laura (7′), 1:2 Ig.Šuljić (15′), 1:3 Iv.Šuljić (22′), 2:3 Juras (33′), 2:4 Rubelj (35′), 3:4 Duvnjak (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 6 (1+5); Hajduk 3 (0+3)

ŽUTI KARTONI: –

IGRAČ UTAKMICE: Mate Tešija (HAJDUK)

KOMENTAR UTAKMICE:
Prvu veliku priliku bilježimo u 3.minuti kada u kontri 3 na 2 Duvnjak na drugoj vratnici proigrava Jurasa, a njegov udarac sjajnom intervencijom brani vratar Tešija. No iz kornera Solin ipak dolazi do prednosti kada u sredini Duvnjak zabija za 1:0! Gosti su uzvratili u slijedećoj minuti kada Tomičić brani udarac Ivora Šuljića, a nakon kornera Laura strahovitim volejem trese gredu! U 7.minuti gosti su izjednačili golom Laure koji izlazi sam pred Tomičića i rutinski zabija za 1:1! Uslijedilo je razdoblje inicijative Hajduka koje je okrunjeno zgoditkom u 15.minuti kada na asistenciju Banića za 1:2 zabija Igor Šuljić. Mogli su gosti vrlo brzo izjednačiti, no Tešija u 2 navrata brani udarce Vučemilovića. Do kraja poluvremena više nije bilo izglednijih situacija, te su gosti na odmor otišli s minimalnom prednošću, 1:2.
Već u ranoj fazi nastavka Hajduk dolazi do povećanja vodstva. Nakon što je vratar Tomičić u 2 navrata sjajnim obranama spasio svoju momčad, u 22.minuti Ivor Šuljić lijepim udarcem s 10ak metara nakon kornera donosi gostima 1:3! Uslijedilo je dulje razdoblje bez ozbiljnijih prilika, sve dok u 33.minuti Solin nije došao do smanjenja vodstva. Vučemilović u kontri proigrava Jurasa do kojeg na koncu sretno dolazi lopta, te nije imao težak zadatak iz blizine zabiti za 2:3! Nakon toga Solinjani preuzimaju inicijativu, no uslijed njihove inicijative Hajduk dolazi do zgoditka. Rubelj je s 8 metara iskosa s desne strane špicem zabio pod gredu za 2:4! U 37.minuti Solin prelazi na igru s golmanom-igračem, te već u slijedećoj minuti dolaze do zgoditka kada Duvnjak s vrha kaznenog prostora zabija za 3:4! Do kraja smo gledali nastojanje Solina da dođe do izjednačenja, ali bez uspjeha. Hajduk je sačuvao minimalnu prednost i izborio plasman u slijedeću fazu natjecanja.