|  |  |

Sport ZP Izdvojeno

Kako to izgleda kad se jedan klub raspada | 1.HMNL: Solin – Novo Vrijeme 5:7

LOŠE VODSTVO KLUBA DOVELO JE DO OSMOG PRVENSTVENOG PORAZA I SIGURNOG ISPADANJA U DRUGU LIGU

U susretu 8.kola 1.HMNL, Novo Vrijeme je ostvarilo pobjedu u Solinu, nastavivši tako svoj pobjednički niz, dok je Solin upisao i osmi prvenstveni poraz. U vrlo dobroj utakmici pred stotinjak gledatelja, Makarani su zasluženo došli do pobjede, koju su nakon susreta proslavili s malom ali glasnom skupinom svojih navijača.

Delegat: Miroslav Dugeč

SOLIN: Stipe Tomičić, Hrvoje Juras, Adrian Konsa, Marin Vučemilović-Grgić, Pjero Andrijašević, Valerije Jurić, Frane Polić, Filip Biuk, Vedran Duvnjak, Josip Paštar, predstavnik kluba: Joško Goreta

NOVO VRIJEME: Filip Bašković, Daniel Matković, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Toni Pašalić, Antonio Milunović, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Lovre Tomaš, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Horvath (3′), 0:2 Horvath (12′), 1:2 Vučemilović-Grgić (20′), 1:3 Hozjan (23′), 2:3 P.Andrijašević (24′), 2:4 Milunović (24′), 3:4 P.Andrijašević (29′), 3:5 Osredkar (33′), 3:6 Bajrušović (35′), 4:6 Polić (36′), 4:7 Bajrušović (38′), 5:7 P.Andrijašević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Solin 8 (5+3); Novo Vrijeme 10 (5+5)

ŽUTI KARTONI: Andrijašević (4′), Juras (15′), Duvnjak (22′) – SOLIN
Bajrušović (23′) – NOVO VRIJEME

IGRAČ UTAKMICE: Nejc Hozjan (NOVO VRIJEME)

KOMENTAR UTAKMICE:
Susret je započeo minutom šutnje u spomen na žrtve Vukovara i Škabrnje. Prvo uzbuđenje bilježimo već u 9.sekundi kada Pjero Andrijašević pada u kaznenom prostoru gostiju, no suci se nisu oglasili. U 3.minuti gosti su lijepo izigrali obranu, no udarac Bajrušovića zaustavlja vratnica. Mreža domaćih ipak se zatresla nedugo zatim, kada na ubačaj Osredkara s desne strane u sredini zabija Horvath za 0:1! I nakon postignutog zgoditka nastavila se inicijativa gostiju, a veliku priliku propustili su u 9.minuti kada u situaciji 2 na 1 Vlado Andrijašević dodaje za Hozjana čiji udarac iz blizine sjajno brani Tomičić. Inicijativu su Makarani okrunili novim zgoditkom u 12.minuti, kada je izigrana obrana Solina, a Horvath ostaje slobodan s lijeve strane i zabija za 0:2! U 15.minuti bilježimo novu priliku gostiju kada Bajrušović iz slobodnog udarca s desne strane pogađa suprotnu vratnicu. U 20.minuti Bajrušović s lijeve strane izlazi sam pred Tomičića koji brani njegov udarac; sijevnula je kontra Solina koju okončava udarcem Duvnjak, lopta se od vratnice odbija do Vučemilovića koji s vrha kaznenog prostora zabija za 1:2! Na domor se tako otišlo s minimalnom prednošću gostiju.
U nastavku gosti vrlo brzo dolaze do povećanja vodstva. Igrala se 23.minuta kada je lijepo izigrana obrana Solina, a na ubačaj Vlade Andrijaševića s lijeve strane Hozjan s vrha kaznenog prostora lijepo zabija pod gredu za 1:3! Samo nekoliko trenutaka kasnije mogli su gosti do novog zgoditka, no Vlado Andrijašević ne zabija u situaciji 1 na 1. Kazna je stigla već u slijedećoj minuti kada Pjero Andrijašević sjajno zabija škaricama za 2:3! U 26.minuti Novo Vrijeme dolazi do povećanja vodstva golom Milunovića koji iskosa s desne strane zabija pored nepotrebno istrčalog Tomičića za 2:4! U 29.minuti Solin se ponovno vraća u igru. Jurić je dugom loptom proigrao Pjera Andrijaševića koji s 5-6 metara glavom savladava Baškovića koji je ostao ukopan na gol-liniji, 3:4! Serija gol za gol nastavljena je u 33.minuti kada gosti lijepom akcijom dolaze do povećanja vodstva. Osredkar je ostao sam s desne strane i zabio u bliži kut vratara Tomičića za 3:5! U 35.minuti mogli su gosti definitivno prelomiti susret u svoju korist, no Tomičić sjajnom intervencijom brani udarac Osredkara iz blizine. No samo nekoliko trenutaka kasnije Makarani ipak dolaze do novog ugoditka. Bajrušović je izašao sam pred Tomičića i lijepo ga prebacio za 3:6! Nakon toga domaći prelaze na igru s golmanom-igračem (Andrijašević), a već u slijedećoj minuti nadu domaćinu vraća Polić skrenuvši u gol ubačaj s lijeve strane za 4:6! Nakon toga domaći teško uspijevaju iznijeti loptu sa svoje polovice, a nakon jedne izgubljene lopte Bajrušović se ušetao s loptom u gol za 4:7! Tu je bio kraj svih nadanja domaćina da bi mogli izbjeći novi poraz. Konačan omjer postavio je Pjero Andrijašević 10ak sekundi prije kraja lijepim udarcem s vrha kaznenog prostora na ubačaj Jurasa s desne strane.
Makarani su tako nastavili svoj pobjednički niz, dok Solinjanima usprkos novom porazu ostaje utjeha da uz prikazanu igru mogu do bodova protiv nešto slabijih momčadi.