|  |

Sport

JUDO | Solinjani nastupili u Tunisu i Ljubljani

Afrički kup u Tunisu

Ovog vikenda 22.04.2017. održan je Afrički kup za kadete u Tunisu koji se boduje za svjetsku rang ljestvicu.

Trener judo kluba Solin i reprezentacije Dragan Crnov poveo je Anu Viktoriju Puljiz i Bruna Katića koji su ostvarili odlične rezultate.

Ana Viktorija Puljiz u kategoriji do 44 kg osvojila je 1. mjesto te dobila 100 bodova na svjetskoj rang ljestvici, a Bruno Katić u kategoriji do 90 kg osvojio je 2. mjesto te dobio 60 bodova na svjetskoj rang ljestvici. S ovim rezultatima Ana Viktorija se popela na 10. mjesto a Bruno na 17. mjesto na svjetskoj rang ljestvici.

Sljedeci vikend mlade nade judo kluba Solin putuju na Europski kup u Berlinu, a za 2 tjedna na Europski kup u Ploiesti u Rumunjskoj.

KUP BEŽIGRADA

U subotu 22.04.2017. ekipa judo kluba Solin s trenerom Brunom Čerinom nastupili su na međunarodnom turniru Kup Bežigrada u Ljubljani.

Na natjecanju je sudjelovalo preko 500 natjecatelja iz 10 zemalja. Judaši Solina osvojili su 2 srebrne medalje te dva 5.mjesta i jedno 7.mjesto. Ekipa je ostala jos jedan dan, u nedjelju na trening kampu.