|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

JUDO Ana Viktorija Puljiz zlatna na Europskom kupu u Italiji

Ana Viktorija Puljiz i trener Dragan Crnov

U subotu 10.02.2018. u talijanskoj Follonici održan je Europski kup za kadete gdje je nastupilo 534 iz 35 zemalja.

Judašica judo kluba Solin Ana Viktorija Puljiz pod vodstvom trenera Dragana Crnova nastupila je u kategoriji do 44 kg i osvojila 1.mjesto. Ana Viktorija je u subotu bila u vrhunskoj formi te je redom pobjeđivala Borisovu (Rusija), Kurbonovu (Uzbekistan), Verstraetenu (Belgija) i Muminoviu (Kosovo).

Ovim 1.mjestom Ana Viktorija je osvojila novih 100 bodova te preuzela vodstvo i postala najbolja judašica na svjetskoj rang ljestvici. Također je iz judo kluba Solin nastupio i Augustin Marković koji je uz 2 pobjede i 2 poraza osvojio 9.mjesto. Judaši Solina će nakon  Europskog kupa ostati 3 dana na pripremama sa ostalim reprezentacijama koji su nastupali na Europskom kupu.

Trener Dragan Crnov nakon turnira je izjavio: “Izuzetno sam sretan i ponosan na ekipu JK Solin i Anu Viktoriju Puljiz na izuzetnim rezultatima i to što je nakon osvajanja ovog Europskog kupa postala vodeća na svjetskoj rang ljestvici. Moram naglasiti da pored Ane Viktorije JK Solin ima niz vrhunskih natjecatelja koji su tjedan dana ranije osvojili titulu najboljeg kluba u Hrvatskoj, osvojivši 4 zlata, 3 bronce na Prvenstvu Hrvatske za kadete.”