|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

Izuzetan uspjeh solinskih judaša na Europskom kupu u Dubrovniku

U subotu i nedjelju 13. i 14. travnja održan je Europski kup za seniore u Dubrovniku. Na natjecanju je nastupilo 235 natjecatelja iz 25 zemalja.

Judašica Solina Ana Viktorija Puljiz, pod vodstvom trenera Dragana Crnova nastupila je u kategoriji do 48 kg i osvojila zlatnu medalju. Ana Viktorija upisala je 3 pobjede – ipponima je redom savladala izraelku Tamar, crnogorku Nikolić i francusku predstavnicu Urdiales. Ana Viktorija je najmlađa osvajačica u povijesti ovog Europskog kupa u Dubrovniku.

I Solinjanin Josip Kokeza nastupio je u kategoriji do 100 kg te osvojio brončanu medalju. Kokeza u prvoj borbi pobjeđuje srpskog predstavnika Djinovića, ukrajinac Savytskiy se u polufinalu pokazao presnažnim za Kokezu pa odlazi u borbu za broncu. Ipponom pobjeđuje crnogorca Djukića i osvaja vrijednu medalju za hrvatski muški seniorski judo.