Sport Sport ZP Izdvojeno

HNK SLOGA-MRAVINCE – 3.NL JUG: Nakon 8. kola Sloga blizu začelju!

Ante Vuković branič Sloge

SLOGA-MRAVINCE – ZADAR 1:3

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćni sudci: Krešić i Proleta.

STRIJELCI: 1:0 – A. Vuković (24/11m), 1:1 – Jordan (64), 1:2 Bubalo (70), 1:3 – Bubalo (83).

SLOGA-MRAVINCE: Milaković, B. Matković (od 84. Cikatić), Milanović, Katuša (od 73. Petranić), Simpson (od 73. Buble), Pezo (od 62. Radić), Marović, Galić, L. Vuković, Ćubelić, A. Vuković. Trener: Karlo Trumbić.

ZADAR: Stojanov, Rončević, Muić, Iveljić, Jordan (od 88. Ricov), Jerbić, I. Bubalo, Viduka (od 75. Jurić), Senki (od 46. Banović), Djeveljekaj, Pranić. Trener: Želimir Terkeš.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Bubalo (Zadar).

Lider je uspio u drugom poluvremenu okrenuti rezultat, u svega šest minuta Zadrani su iskoristili smušenost domaće obrane. Domaći su došli u vodstvo u 24. minuti, vratar Stojanov ruši u svom kaznenom prostoru Marija Marovića u brzoj kontri, sudac ispravno sudi kazneni udarac. Iskusni branič Ante Vuković pogađa s bijele točke, za 1:0.

U drugom dijelu Zadrani nastavljaju sitni vez ali ovaj put efikasnije zahvaljujući padu koncentracije domaće momčadi u fazi obrane. Poravnao je Marko Jordan u 64. minuti s desetak metara pokraj nemoćnog vratara Milakovića. U 70. Ivan Bubalo je na identičan način povisio na 2:1, gađao je neometan! Konačan rezultat i zasluženu pobjedu je potvrdio Bubalo u 84. minuti.

Redoslijed 3.NL Jug, nakon 8. kola: 1. HNK Zadar 20, 2. Uskok 19, 3. Zagora 18, 4. Junak 13, 5. Vodice 13, 6. Primorac (B) 13, 7. GOŠK Kaštela 11, 8. Hrvatski vitez Posedarje 10, 9. Kamen 10, 10. GOŠK – Dubrovnik 1919 8, 11. HNK Sloga – Mravince 8, 12. Urania 7, 13. RNK Split 7, 14. Neretvanac 7, 15. HRNK Zmaj (M) 7, 16. Neretva 6.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.