|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

3. NL JUG – 20. kolo: SLOGA – SPLIT 3:2

MRAVINCE – Stadion Glavica. Gledatelja 150. Sudac: Mateo Budić (Kaštel Gomilica). Pomoćnici: A. Pavlinović i Pažanin.

STRIJELCI: 1:0 – Gotovac (22), 1:1 – Žužul (24), 1:2 – Petrović (38), 2:2 – Gotovac (44), 3:2 – Kukić (76).

HNK SLOGA-MRAVINCE: Milaković, Gulišija, Mikulić (od 13. Frleta), Gotovac, Varnica, Ožegović, Vuleta (od 70. Bašić), Zebić (od 70. Kukić), Kelez (od 90. Dadić), Vejić, A. Vuković. TRENER: Ivica Žuljević.

RNK SPLIT: Miše, Iličić, Talla, Kuzmić (od 82. A. Balić), Žužul, Brajković, J. Balić, Vrankić, Radošević, Petrović (od 85. Paviškov), Ismaili (od 60, Svalina). TRENER: Stipe Grčić.

IGRAČ UTAKMICE: Luka Gotovac (Sloga).

U Mravincima je odigrana dinamična i rezultatski zanimljiva utakmica u kojoj su se momčadi izmjenjivali u vodstvu. Mikulić je već u 13. minuti zbog ozlijede morao napustiti igru. Poveli su domaćini preko Luke Gotovca povratnika iz Slovenije u 22. minuti, a Splitovci nedugo zatim poravnavaju preko Ante Žužula, a Petrović ih dovodi u vodstvo, 1:2. Drugim pogotkom Gotovca Mravinčani pred odmor poravnavaju na 2:2. U nastavku oba suparnika ne mire se neodlučnim rezultatom, domaćini su okrunili pogotkom Filipa Kukića u 76. minuti za pobjedu od 3:2. S ovom pobjedom se Sloga poslije dosta vremena podigla za jedno mjesto na prvenstvenoj ljestvici, na osmo mjesto!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.