|  |  |

Sport Sport

3.HNL JUG /4. kolo/: SLOGA – ZADAR S.D.D. 1:1

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 300. Sudac: Renato Lacić (Gruda) 6,5. Pomoćnici: M. Trković i Radonić. Četvrti sudac: M. Jadrijević. Delegat: J. Bilić.

SLOGA (M): Vladović 6,5, Andabak 6, A. Barać ml. 6,5, Katić 6,5, A. Barać st. 6,5, Marović 7, Žanetić 6 (od 67. Roguljić 6), Juričić 6 (od 50. Gusić 6,5), Copić 6 (od 54. Mikelić 6,5), Brković 6,5, Borozan 7.
TRENER: Siniša Jalić 6,5.

ZADAR S.D.D.: J. Pinčić 6,5, Muić 7, Iveljić 6, Nakić 6,5, Anić 6,5, Jerbić 6,5, Vasilj 6, Bugarija 6,5, Jurić 7 (od 90. Kevrić -), Zdrilić 6,5 (od 88. Sušić -), Kulaš 6,5.
TRENER: Marko Pinčić 6,5.

ŽUTI KARTONI: Borozan (36), Copić (47), Roguljić (90+3)
CRVRNI KARTONI: nema
IGRAČ UTAKMICE: Branimir Borozan (Sloga)

Prije početka utakmice minut šutnje u čast preminulog sudca i delegata Damira Ćorića.
Nakon 40 godina sastali su se Sloga i Zadar u Mravincima u istom rangu natjecanja. Neodlučan rezultat je realnost ove utakmice.
Poveli su Zadrani u 9. minuti iskoristivši neopreznost domaće obrane, ubačaj na suprotnu stativu natrčava Kristijan Jurić i pogađa nebranjeni dio vrata, 0:1.
U 39. minuti poravnao je domaći topnik Mario Marović, bio je ovo njegov sedmi pogodak u četiri prvenstvene utakmice. Branimir Borozan je probio bok i ubacio loptu s lijeve strane a Marović glavom na drugoj stativi pogađa cilj, 1:1. U drugom dijelu gosti i domaći po jednom pogađaju vratnicu, a kod domaćina je to bio Marović, koji se tako ovaj put morao zadovoljiti sa samo jednim pogotkom!

STRELJAŠTVO: Izvrstan rezultat Petra Gorše na Svjetskom kupu u Rio de Janeiru

Zlato i srebro Petra Gorše na Svjetskom kupu u Brazilu

RIO DE JANEIRO – Petar Gorša, član SD Dalmacijacement iz Solina, na natjecanju Svjetskog kupa u Rio de Janeiru pobijedio je u disciplini MK puška 50 metara trostav. Za Goršu je ovo druga pobjeda u Svjetskom kupu, prije tri godine je to ostvario u Bakuu.

Hrvatski reprezentativac, koji je ranije ispunio normu za odlazak na OI u Japan, je do pobjede stigao sa 0,2 kruga prednosti ispred Indijca Sanjeeva Rajputa. Gorša je finale izborio trećim rezultatom kvalifikacija sa 1177 pogodaka, četiri manje od tada najboljeg Kineza Zhanga, i tri manje od Indijca Rajputa.
Nakon pobjede u trostavu, Gorša je dan poslije osvojio drugo mjesto u disciplini zračna puška 10 metara.

Deset Goršinih postolja do sada:
TROSTAV: Zlato SK Rio 2019., srebro SP Changwon 2018., zlato SK Baku 2016., srebro EI Baku 2015.
ZRAČNA PUŠKA: srebro SK Rio 2019., srebro SP Changwon 2018., srebro SK Munchen 2019., bronca SK Gabala 2015., bronca EP Gyor 2017.
PUŠKA LEŽEĆI: bronca SK Baku 2016.

Nakon Svjetskog kupa u Brazilu Gorša se popeo na prvo mjesto svjetske rang liste: 1. Petar Gorša, 2. Sergey Kamenskiy, 3. Zicheng Hui, 4. Haonan Yu, 5. Haoran Yang, 6. Filip Nepejchal, 7. Patrik Jany, 8. Miran Maričić, 9. Peter Sidi, 10. Deepak Kumar.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.