|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

3. HNL JUG, 4. kolo: HNK Sloga – RNK Split 2:2

MRAVINCE – Igralište Glavica. Bez gledatelja. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 6. Pomoćni sudci: Lisica i Sarić. Četvrti: Odrljin. Delegat: Škorput.

STRIJELCI: 1:0 – Katić (11), 1:1 – Lukić (39), 2:1 – Ninčević (68), 2:2 – Vivodinac (74).

HNK SLOGA: Šolić 6,5, Barišić 6,5 (od 71. Orlović 6), Andabak 6, Boljat 6 (od 54. Gale), Boko 6,5, Gotovac 6,5, Katić 6,5 (od 73. Džoni 6), Ninčević 7 (od 71. Copić -), Samac 6,5, Pranjić 6, Bratim 6.
Trener: Siniša Jalić 6,5.
RNK SPLIT: Mikačić 6, Katavić 6 (od 87. Mamić -), Danolić 6, Čović 6, Lukić 6,5 (od 57. Tomičić 6), Babić 6 (od 57. Ožegović 6), Kapetanović 6,5, D. Jelavić 6, B. Jelavić 6, Atienne 6 (od 67. Primorac 6,5), Vivodinac 6,5.
Trener: Armando Marenzi 6,5.

IGRAČ UTAKMICE: Miroslav Ninčević (Sloga).

Odigrana je dinamična i zanimljiva utakmica u kojoj su Mravinčani bili bliži pobjedi, dva puta su imali vodstvo koje su Splitovci stizali. Domaćini su poveli pogotkom Tonija Katića u 9. minuti, koji je glavom pogodio cilj na suprotnoj stativi nakon ubačaja iz kuta Miroslava Ninčevića. Antonio Samac je pogodio gredu u 15. minuti, slijedi kazna i Lovre Lukić u 39. minuti koristi nesporazum domaće obrane za 1:1. U drugom dijelu novu prednost Slogi donosi Ninčević u 68. minuti, a nedugo zatim Roko Vivodinac kažnjava domaćine u 74. minuti. Ostaje dvojba, lopta je od stative udarila igrača Splita u ruku, sudac je procijenio da nije za kazneni udarac. Zaključak, oba suparnika nisu zaslužili poraz, stoga je neodlučno možda najpravednije!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.