Sport Sport ZP Izdvojeno

3. HNL JUG – 24. kolo: SLOGA – ZMAJ (M) 3:0

Trener Boris Pavić i Marin Romić

Pobjeda za deveto mjesto

MRAVINCE – Igralište Glavica. Bez gledatelja. Sudac: Paško Mandić (Bogdanovići-Prgomet). Pomoćni sudci: Taraš i Čalo. četvrti: Šušnjara. Delegat: Srečko Škorput (Zadar).

STRIJELCI: 1:0 – Romić (47), 2:0 – Pezo (50), 3:0 – Katić (62) .

HNK SLOGA-MRAVINCE: Šolić, Gusić, Boljat (od 80. Pranjić -), Boko, Gotovac (od 46. Ninčević), Katić (od 78. Boban), Marović, Romić, Bratim (od 86. Beović), Copić (od 46. Pezo), Vuković.

Trener: Boris Pavić.

HRNK ZMAJ (M): Jurić, Lozina (od 85. Pear), Serdarević (od 50. Novak), Tomaš (od 67. Mihalj), Kovačić, Šalinović, Bauk, Dam. Rašić (od 67. Gojak), Kirevski, Ljubičić (od 85. Biličić), Dan. Rašić.

Trener: Darko Vlatković.

ŽUTI KARTONI: Serdarević (11).

IGRAČ UTAKMICE: Marin Romić (HNK Sloga).

Mravinčani su napravili još jednu uvjerljivu pobjedu i tako izbili na deveto mjesto, sa najsigurnijom obranom u ligi!

Gosti su počeli utakmicu agresivnije. Dva puta je šut isprobao Miro Kovačić, prvi put u 20. minuti iskosa s desne strane pucao je pokraj vrata, a u 31. nije iskoristio dar domaće obrane s 10 metara pucao je pravo u vratara Šolića. Domaćini su pokušali nekoliko puta ali ništa u okvir vrata, vratar Jurić bez prave intervencije.

Nakon odmora trener Pavić uvodi u igru dvojicu veznih igrača Mislava Pezu i Miroslava Ninčevića i diže ritam igre. Već u 47. minuti Sloga dolazi u vodstvo, Marin Romić iz slobodnog udarca prizemnim udarcem ispod živog zida pogađa lijevi kut vratara Jurića. Dvije minute poslije ubačaj Katića svježi Pezo posprema u mrežu, za 2:0. U 62. minuti Romićev ubačaj s lijeve strane ovaj put je Katić pospremio iza leđa Jurića, 3:0. Do kraja se igralo otvoreno ali bez precizne završnice.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.