|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

3. HNL JUG – 17. kolo: SLOGA – ZAGORA 1:1

Sloga zimuje na četvrtom mjestu!

MRAVINCE – Igralište Glavica. Gledatelja 100. Sudac: Ante Žilić (Škabrnja) 6,5. Pomoćni sudci: Kraljević i Čulina. Četvrti: Z. Sinovčić. Delegat: Šoše.

STRIJELCI: 0:1 – Rodić (36), 1:1 – Pezo (80).

HNK SLOGA-MRAVINCE: Brdar 7, Beović 6 (od 46. Katić 6,5), Andabak 6,5, Boljat 6,5, Boko 6,5, Gotovac 6 (od 46. Blažević 6,5), Marović 6,5, Romić 6 (od 46. Boban 6,5), Pezo 7, Vekić 6 (od 63. Valenti 6,5), Vuković 7.

Trener: Boris Pavić 7.

NK ZAGORA: Radaj 7,5, Bulat 6,5, Petranić 6 (od 72. Ivić -), Jurišić 6,5, Rajčić 6,5 (od 90. Čular -), Župan 6,5 (od 69. Slugan -), Bagarić 6,5, Gabrić 7, Rodić 6,5 (od 69. Sablić -), Božić 6,5, Krajina 6,5.

Trener: Nema.

IGRAČ UTAKMICE: Filip Radalj.

U posljednjem jesenskom kolu Zagora je izborila bod kod favorita, zasluženo premda su domaćini ukupno bili bolji, naročito u drugom dijelu utakmice. Nakon Vodica i Zagora uskraćuje domaćine za pobjedu i slavlje nakon uspješne jeseni. Unešićanima je pripalo prvo poluvrijeme premda su domaćini prvi zaprijetili, u 10. minuti, Marović je iskosa pucao a Radalj obranio. U 22. Krajina se puno namještao za udarac i lopta je završila pokraj stative. U 23. domaći branič Romić je iz sl. udarca pucao za malo pokraj vrata. U 27. gužva pred vratima domaćina, udarci Krajine i Božića završavali su u bloku domaće obrane. U 38. minuti, 0:1, Božić se izborio za ubačaj s lijeve strane, a odbijanac Rodić je iz blizine glavom pospremio u mrežu! Nedugo zatim je i Gabrić isprobao šut iz daljine ali Brdar brani.

U drugom dijelu inicijativa domaćina u svim segmentima. Od 56. se igralo pod reflektorima zbog jake kiše i sumraka, kao da je pojačana svjetlost dala impuls domaćinima. Ubačaj Boljata a Marović glavom puca za malo preko grede. Zatim Pezo petom ne uspijeva prevariti Radalja. Opsada gola Zagore je napokon urodila plodom u 80. minuti, nakon ubačaja Bobana Pezo je glavom pospremio loptu u mrežu, za 1:1. U sudačkoj nadoknadi Josip Rajčić je zbog ozlijede glave morao napustiti igru.

Na kraju jeseni Mravinčani zimuju na četvrtom mjestu 3.HNL jug.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.