|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

2.HNL: Sezona 2021./2022., 27. kolo: SOLIN – DUBRAVA TK 4:2

Fptp: Ivica Čavka

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) 7. Pomoćnici: Dominik Benković (Zaprešić) i Filip Sinković (Lepajci). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Ivan Bračko (Koprivnica).

STRIJELCI: 0:1 – Ibiši (6), 1:1 – Nimely (17), 1:2 – Ibiši (30), 2:2 – Jemo (33), 3:2 – Kušeta (59), 4:2 – Jukić (90-11m).

SOLIN (3-4-3): A. Topić 7,5 – Taraš 7, Tomić 7, Buljan 6 (od 54. Puljić 7) – Relota 6 (od 46. Livančić 6), Ninčević 7,5 (od 83. Vodanović -), Kušeta 7,5 (od 74. Kaćunko -), Dadić 6,5 – Nimely 7,5, Jemo 6,5 (od 54. Jurić 6,5), Jukić 7,5.

Trener: Toni Golem 7.

DUBRAVA TIM KABEL (4-2-3-1): Ilinčić 7,5 – Šarić 6, Korca 6, Radić 6 (od 46. Prpić-Bosanac 6), Čoko 6 – J. Palić 6,5, Babin 6 (od 63. Petriško 6) – Marton 6 (od 63. Kobak 6), I. Ljubanović 6, Vajdovčić 6 (od 75. Ivanović -) – Ibiši 7.

Trener: Alen Šušnić 6.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Čoko (63), Ilinčić (90), Ivanović (90).

IGRAČ UTAKMICE: Matej Jukić.

Solinjani su pokazali karakter na ovoj utakmici, uspjeli su dva puta anulirati vodstvo gostiju, i na kraju uknjižiti vrijednu pobjedu u borbi za ostanak. U dosta uzbudljivoj utakmici oba vratara su bili među najboljim igračima.

Već u 2. Dadić iskosa šutira a Ilinčić odbija loptu, koju Nimely iz blizine šalje preko vrata. Što nije uspjelo domaćinima uspjelo je gostima u 6. minuti, Ivor Ljubanović je ubacio u kazneni prostor iza leđa domaće obrane a nepokriveni Ibiši iz blizine plasira loptu pokraj Topića, za 0:1. A u 10. minuti Marton je pucao iz blizine pokraj stative.

U 17. minuti Jemo je iz auta rukom uposlio Jukića koji je probio bok i pucao, a na suprotnoj strani Nimely je iz teške pozicije pogodio cilj,

1:1. Ponovno u 19. Limely je pripremio loptu za Jukića, ali je on pucao pokraj vrata. U 25. tečnu akciju Dadić završava udarcem pravo u vratara Ilinčića.

U 30. minuti ponovno je izigrana domaća obrana, ponovno je Džemal Ibiši izbio sam ispred Topića i zabio, 1:2!

U 33. minuti 2:2. Duje Ninčević je ukrao loptu i uposlio Jukića a on petom pronalazi mladog Jemu, koji puca jako i precizno. U 44. Nimely iz okreta pravo u vratara, kao i Dadić u 45.

Domaći su u nastavku krenuli agresivno žele pogodak. U 48. Nimely sam ispred Ilinčića, koji iz blizine brani šut iznad glave, za pljesak. Zatim je Vajdovčić u izglednoj prilici ali je vratar Topić pobjednik. Nakon toga je ponovno Ilinčić pobjednik dva puta na suprotnoj strani.

U 59. minuti domaćini prvi put dolaze u vodstvo, 3:2. Nimely je prebacio loptu do Jukića, njegov udarac Ilinčić odbija, a sa 15 metara Nikola Kušeta pogađa cilj!

U 76. slalom Dadića i udarac ali Ilinčić ponovno brani, kao i udarce Kačunka.

Konačan, zaslužen rezultat, je postavio Matej Jukić iz kaznenog udarca, u sudačkoj nadoknadi za 4:2. Prethodilo je rušenje Vodanovića u k.p. gostiju. Čestitke Modrima, za vrijednu pobjedu!

IZJAVE TRENERA:

Trener domaćina Toni Golem zadovoljno je rekao:

– Vrlo uzbudljiva utakmica. Po šansama smo bili bolji u uvjerljiviji.

Čestitam momcima na pristupu. Do kraja ćemo pokušati odigrati što bolje i ne bi trebalo biti straha za ostanak.

Trener Dubrave TK Alen Šušnić, je nezadovoljan, nakon nastavljenog niza poraza:

– Šte za dva vodstva, koja nismo uspjeli duže sačuvati. U krizi smo, obrana ne funkcionira kako treba. Preostala su tri kola moramo ostvariti jednu pobjedu za ostanak.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.