|  |  |

Sport Sport

2.HNL: Sezona 2021./2022., 23. kolo: Dvostruki strijelac Martin Sekulić doveo Rudeš na vrh a Solin u probleme

SOLIN – RUDEŠ 1:2

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Ivan Matić (Osijek). Pomoćnici: Grofelnik i Vidak. Četvrti sudac: Matasović. Delegat: Margetić.

STRIJELCI: 0:1 – Sekulić (10), 1:1 – Jukić (29-11m), 1:2 – Sekulić (76).

SOLIN (4-2-3-1): A. Topić – Perković, Tomić, Pekić, Puljić – Kaćunko (od 63. Buljan), Kušeta (od 85. Ožegović)– Jurić (od 71. Jemo), Jukić, Mamić (od 46. Dadić) – Nimely (od 71. Livančić).

Trener: Toni Golem.

RUDEŠ (4-4-2): Mustapić – B. Brajković, Ćosić, Pavlek, Boršić – Majić (od 81. S. Marković), Srbljenović, Sekulić, Shatri – Latković (od 61. Borovac), Gudelj (od 63. L. Marković).

Trener: Ivica Landeka.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Kaćunko (32), Nimeli (40), Tomić (68), Mustapić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Martin Sekulić (Rudeš).

Zaslužena pobjeda Rudeša, kojemu je pripalo otvaranje i završnica utakmice i to su okrunili pogocima. Stvorili su više prilika, a dvije je realizirao dvostruki strijelac Martin Seklić i doveo ih na vrh ljestvice! Solinjani nakon Varaždina gube utakmicu minimalnim rezultatom i od drugog kandidata za prvo mjesto! Itekako se osjetilo ne igranje iskusnog veznog igrača Duje Ninčevića.

Gosti su poveli već u 10. minuti, asistenciju Latkovića u trku je prihvatio Sekulić i nogom iskosa pokraj istrčanog vratara Topića šalje loptu prema suprotnoj stativi, od koje se lopta odbija u mrežu, za 0:1.

Rudeš nastavlja inicijativu. Ubačaj s desnog boka prati Majić i puca tik pokraj suprotne stative, a u 24. minuti Srbljenović je pogodio skoro isto mjesto, vanjski dio mreže. Rudeš ima inicijativu ne brani rezultat nego prijeti i dalje, no domaćini ipak poravnavaju rezultat.

U 28. minuti branič Rudeša Antonio Boršić igra rukom u svom kaznenom prostoru, kazneni udarac za domaće je izveo Matej Jukić jako i precizno, za 1:1. Solinjani su pred odmor digli malo igru i postali malo ravnopravni.

I nastavak su gosti počeli opasnije, u 49. na ubačaj Majića natrčava Gudelj i glavom puca pravo u malu mrežu, ali Topiš spašava paradom, pljesak za obojicu. U 54. lijepu akciju Solina završili su Nimeli i Jurić, koji je pucao pravo u ruke Mustapića. Gosti ozbiljno prijete 64. Luka Marković puca za malo preko vrata.

U 76. minuti Borovac je izigrao lijevi bok domaćina, a njegov ubačaj je dočekao Martin Sekulić i glavom loptu šalje pod gredu pokraj zaspale domaće obrane i nemoćnog vratara Topića. Do kraja po jedna šansa, Kamgin udarac zaustavlja Topić, a na drugoj strani Buljan sa 17 metara puca pravo u dobro postavljenog Mustapića. Radost Rudešana i tuga Modrih nakon posljednjeg zvižduka sudca Matića.

IZJAVE:

Trener Solina Toni Golem je bio nezadovoljan ali iskren:

– Najlošija naša partija u ovom dijelu prvenstva. Gosti su bolje otvorili utakmicu, mi smo uspjeli uspostaviti ravnotežu ali ne onako što smo željeli. Čestitam zaslužena pobjeda gostiju.

Dvostruki strijelac Rudeša Martin Sekulić, nije skrivao zadovoljstvo i optimizam:

– Pokazali smo više i zasluženo pobijedili. Mislim da smo najbolja momčad u ligi i možemo izboriti prvu ligu. Igrali smo dobro od početka

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.