|  |  |

Sport Sport

2.HNL: Sezona 2021./2022., 21. kolo: SOLIN – OPATIJA 1:0

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Martin Turčin (Trsteno). Pomoćnici: Benković i Sinković. Četvrti sudac: M. Erceg. Delegat: Drača.

STRIJELAC: 1:0 – Livančić (83).

SOLIN (4-2-3-1): A. Topić – Perković, Tomić, Pekić, Puljić – Ninčević, Kušeta (od 75. Kačunko) – Jurić (od 62. Jemo), Jukić, Vodanović (od 86. Taraš -) – Mamić (od 62. Livančić).

Trener: Toni Golem.

OPATIJA (4-3-3): Berković – Malinić, Kavčić, M. Belančić, Grujević – Lagumdžija (od 86. Garcia), Glavaš, Weltzer (od 86. V. Bogolin) – B. Bogolin (od 62. Grbac), Bilobrk (od 79. Šarac), Ivančić (od 79. Rakić).

Trener: Zoran Bogolin.

ŽUTI KARTONI: Bilobrk (37), Puljić (38), trener Bogolin (71), Jukić (73), Livančić (85).

IGRAČ UTAKMICE: Karlo Vodanović.

Derbi začelja pripao je Solinjanima, i nakon treće uzastopne pobjede momčad Tonija Golema je nakon nepotpunog 21. kola izbila na deseto mjesto, a Opatijce prikovali na posljednje! U dosta tvrdoj i čvrstoj utakmici nije bili puno izglednih prigoda na obje strane, uz nekoliko promašaja najzaslužniji su sigurni vratari Ante Topić i Carlo Berković, za samo jedan pogodak. Gol odluke postigao je nedavno registrirani Tony Livančić, u 83. minuti, pokazao se kao Golemov joker s klupe, nakon pogotka u Zmijavcima za 2:0, protiv Opatije vrijedan tri boda!

Prvi su zaprijetili gosti u 3. minuti Ivor Weitzer je iz daljine pokušao prebaciti vratara Topića, no lopta je završila preko vrata. U 13. minuti udarac Mateja Jukića iskosa sa 15 metara, Berković brani. Minutu poslije oštar ubačaj Puljića s lijeve strane, prevaren je i Berković ali nitko ne stiže od modrih napadača. Precizna asistencija Kristijana Jurića i ponovno je Jukić na sceni u 21. minuti, ali puca visoko preko vrata. U 26. minuti kontranapad gostiju iz okreta je završio kapetan Baltazar Bogolin ali ovaj put vratar Topić je na mjestu. Nedugo zatim srušen je Kušeta ne lijevoj strani nadomak kaznenog prostora, Ninčevićev udarac na vrata blokirali su gosti, a nedugo zatim Puljić iz daljine puca pravo u ruke Berkovića. U 40. minuti izglednu priliku imala je Opatija, Borna Bilobrk je glavom spustio loptu za Ivančića, a on je sa 7-8 metara pucao pokraj stative! U 45. minuti dug napad Solina završio je udarcem branič Perković prema donjem lijevo kutu ali Berković paradom spašava.

U drugom dijelu do 65. minute bez opasnosti za oba vratara, kada je Jukić nakon lijepe akcije i lijepog poteza pucao iskosa pokraj vrata. U 66. minuti Weitzer se driblingom oslobodio svojih čuvara, no njegov ubačaj nije dobro prihvatio Bogolin, i lopta je prošla pokraj suprotne stative. U 68. srušen je Vodanović, a Duje Ninčević puca precizno pod gredu, a Berković uspijeva odbiti loptu na kratko, no nikoga od modrih u blizini da je pospremi u mrežu! Dva puta su Solinjani loptom gađali Berkovića s oko 20 metara, prvo Jukić a potom i Ninčević, kao da su nagovijestili preokret!

U 83. minuti, napokon pogodak za Solin. Najzaslužniji je danas vrijedni mladi napadač Karlo Vodanović, njegov ubačaj na suprotnu stativu dočekao je Tony Livančić i sa pet-šest metara preko vratara loptom pogađa suprotni kuta nemoćnog Berkovića, koji je ipak savladan. Do kraja grčevita borba domaćina da sačuva zlata vrijedan rezultat, a Golem uvodi i trećeg stopera Taraša, ipak u sudačkoj nadoknadi nesporazum domaće obrane spašava vratar Topić, i na sreću prošao je bez opasnije ozlijede! Domaćini su nagrađeni pljeskom za velika tri boda uz Jadro i bijeg prema sredini drugoligaške ljestvice uoči prvenstvene stanke!

IZJAVE TRENERA:

Nakon utakmice trener Opatije Zoran Bogolin je bio potišten, svjestan možda i presudnog poraza ove sezone, je rekao:

– Veoma borbena utakmica bez izrazitih šansa za pogodak. Nažalost, primili smo mi gol i izgubili utakmicu. Veliki je ovo korak unazad, no još ima devet kola boriti ćemo se.

Trener Solina Toni Golem nije skrivao zadovoljstvo, nakon tri uzastopne pobjede njegove momčadi:

– Očekivali smo i pripremali se za ovakvu utakmicu, tvrda i čvrsta. Važnost utakmice je doprinijelo igru bez velikog rizika, pa i promašaja u napadu. Zadovoljan sam, u prvih šest kola nastavka sezone osvojili smo 13 bodova. Slijedi aktivni odmor u prvenstvenoj stanci i priprema za slijedeće teške utakmice.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.