|  |  |

SD Županija Sport

2.HNL: Sezona 2021./2022., 20. kolo: DUGOPOLJE – ORIJENT 1919 1:1

Na utakmici u Dugopolju – Dragan Doždor, Marinko Koljanin, Saša Matijaš, Marijan Kustić, Mario Smodlaka i Edo Flego – Snimio Miro Podrug

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 400. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec) 7. Pomoćnici: Edvin Zobec (Strahoninec) i Matej Mađerić (Koprivnica). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Žarko Ivančić (Zabok). Kontrolor suđenja: Dalibor Conjar (Osijek).

STRIJELCI: 1:0 – Rodić (34), 1:1 – Durdov (69),

NK DUGOPOLJE (4-2-3-1): Silić – Bašić, Kurtović, Čerina, Karabatić – Jenjić, Javorčić (od 89. Bosančić -)– Rodić (od 57. Mikulić), Ćubelić, Brnić – Bagarić (od 72. Kovačević -).

Trener: Josip Butić.

NK ORIJENT 1919 (3-5-2): Boglić – Mulac, Fatić, Macolić – Marot (od 46. Durdov), Jadrić (od 81. Zrlić), Putnik, Mohorovčić (od 46. Petrović), Dalibegović (od 90. Srzentić) – Gadže, Dukađin (od 81. Jelić).

Trener: Edo Flego.

ŽUTI KARTONI: Macolić (27), Petrović (64), Durdov (69), Javorčić (77).

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Boglić.

Utakmici u Dugopolju je nazočio i predsjednik HNS-a Marijan Kustić, družeći se sa predstavnicima Dugopolja i Orijenta. Prvo poluvrijeme je u cijelosti pripalo domaćinima u svim segmentima igre, no prilike nisu uspjeli oploditi sa više pogodaka, ne samo promašajima nego i obranama vratara gostiju Kristiana Boglića. U drugom dijelu u ravnopravnoj igri gosti su uspjeli poravnati i ozbiljno zaprijetiti.

Dugopoljci su zaprijetili već u 5. minuti, ubačaj Ivana Ćubelića Ivan Rodić glavom puca sa prve stative a vratar Boglić brani. U 10. minuti šut Jenjića sa 25 metara ponovno Boglić na mjestu, a nedugo zatim Ivan Brnić se izborio za prigodu ali sa 14 metara puca za malo pokraj stative. U 20. minuti ubačaj Ćubelića iz kuta Duje Javorčić glavom puca tik pokraj stative. U 32. izvrsna kombinacija Jenjić – Rodić, a Ćubelićev udarac je završio pokraj vrata, a isti igrač je nedugo zatim ubačajem Boglića stavio na muke.

U 34. minuti napokon je domaćin realizirao prednost, strijelac je iskusni Ivan Rodić, pucao je krasno glavom pod gredu nakon ubačaja Marina Karabatića, za 1:0. U 37. minuti još jedna prava izrađena prilika za Dugopolje, Javorčić je podvalio loptu za Brnića, a on puca pokraj vrata!

U poluvremenu trener Flego u igru ubacuje dvojicu napadača Ivana Durdova i Leona Petrovića, što se na kraju pokazalo kao pravi potez. Prvi korner Riječani su imali tek u 54. minuti! U 60. minuti imali su dvije prilike, u prvoj nisu uspjeli, a u drugoj nakon ubačaja Jakova Delibegovića je Durdov nogom nadmudrio vratara Silića za 1:1! U 69. minuti Durdov nije iskoristio vješt i precizan ubačaj Dine Dukađina, nego je zaradio žuti karton simulirajući prekršaj u kaznenom prostoru domaćina.

U 73. ubačaj Bašića je svježi Kovačević glavom skrenuo preko vrata, i još jedna prilika je propala. Nedugo zatim Dukađin nije iskoristio darovanu loptu od Roka Kurtovića, pucao je pokraj istrčanog Josipa Silića i vrata. Na kraju jedni i drugi trebali bi biti zadovoljni, jer nisu izgubili utakmicu.

IZJAVE TRENERA:

Josip Butić, trener domaćina je bio realan:

– Umjesto da do odmora vodimo sa nekoliko pogodaka razlike mi smo na kraju spašavali bod. U drugom dijelu nismo nadigrani ali nismo nastavali kontinuitet iz prvog dijela. Puno smo promašivali i to nas je koštalo.

Trener gostiju Edo Flego, na kraju nije skrivao zadovoljstvo:

– Moramo biti zadovoljni jer smo prekinuli negativni niz. Prvo zaboravimo, a u drugom dijelu sam zadovoljan kako je mlada momčad došla do boda, i to zasluženo i realno.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.