|  |

Sport

2.HNL – Sezona 2021./2022., 10. kolo: Nakon udaraca iz kuta branič Igor Čerina donio pobjedu Dugopolju DUGOPOLJE – DINAMO II 2:1

2.HNL, NK Dugopolje, 2021./2022.
Srednji branič Igor Čerina
Snimio: Miro Podrug

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 250. Sudac: Darko Jurčević (Karlovac). Pomoćnici: Bučar i Radošević. Četvrti sudac: I. Marić. Delegat: Žubrinić.

STRIJELCI: 0:1 – Vasilj (10), 1:1 – Čerina (34), 2:1 – Čerina (90+1).

NK DUGOPOLJE (4-4-3): Silić – Karabatić, Čerina, Kurtović, Bašić – Jenjić (od 70. Kovačević), Balić, Grozdanovski (od 58. Javorčić) – Rodić, Ćubelić, Brnić (od 90. Crnički).

Trener: Ivica Žuljević.

GNK DINAMO II (4-2-3-1): Čavlina – Gyamsfi, Katinić, Kim, Brekalo – Duvnjak, Vasilj – Rozić (od 46. Crnac), Šaranić (od 81. Vukotić), Rukavina (od 70. Charniak) – Laća (od 70. Svržnjak).

Trener: Igor Cvitanović.

CRVENI KARTONI: Nema.

ŽUTI KARTONI: Čerina (46), Gyamfi (46), Kurtović (51), Karabatić (53), Rukavina (57), Balić (64), Bašić (66), Vasilj (71), Ćubelić (79), trener Cvitanović (84), Chamiak (90).

IGRAČ UTAKMICE: Igor Čerina (DUGOPOLJE).

Momčad Dugopolja je s klupe vodio trener juniora Ivica Žuljević, jer su Hari Vukas i njegov pomoćnik Ivica Miše u samoizolaciji zbog Covida, kao i fizioterapeut Jure Vasilj. Završnica utakmice je pripala domaćinu, a pobjedu im je donio branič Igor Čerina u sudačkoj nadoknadi, oba pogotka postigao je nakon udaraca iz kuta, glavom i nogom. Do odmora bez žutih kartona, a u drugom dijelu čak 11, mala zanimljivost!

Već u 2. minuti Ivan Brnić se izborio za priliku ali nije uspio uputiti pravi udarac, kao i minutu poslije Ivan Rodić iskosa. U 9. minuti na drugoj strani Vasilj je isprobao udarac s oko 16 metara, Josip Silić hvata loptu.

U 10. minuti, Dinamo II dolazi u vodstvo. Ponovno je loptu uzeo Jakov Anton Vasilj, kojega nije uspio zaustaviti Čerina, pucao je s oko 17 metara jako i precizno u desnu stranu vratara Silića, 0:1.

U 14. minutu dug napad gostiju završio je Rukavina udarcem ali Silić brani. S oko 20 metra u 22. minuti pucao je Rodić pravo u ruke Ćavline. U 30. minuti nakon ubačaja Duvnjaka Ivan Šaranić je pogodio stativu, a lopta je prošla ispod vratara Silića.

U 34. minuti rezultat je poravnao, na 1:1, iskusni branič Igor Čerina je glavom dočekao ubačaj Ćubelića iz kuta, a lopta se na putu odbila od leđa Vasilja i prevarila vratara Čavlinu i završila u drugom kutu. U 38. kombinacija Brnića i udarac Brune Jenjića, ali Čavlina je i ovaj put na pravom mjestu, zaslužili su pljesak raspoloženih navijača Dugopolja. Minut prije odmora Brnić je pokušao iz daljine ali preko vrata. Nakon znaka za početak odmora žute kartone su zaslužili zbog koškanja Čerina i Gyamfi.

Na početku nastavka Jenjić se odlučio na udarac s oko 25 metara, ali preko vrata. Iz slobodnog udarca s preko 35 metara Ćubelić je poslao pravu loptu u peterac gostiju, ali je ne uspijeva nitko skrenuti. U 67. minuti domaćini su u istoj akciji propustili dvije prilike za vodstvo, prvo je Brnić završio tečnu akciju udarcem iskosa, Čavlina odbije loptu na noge Javorčiću, koji puca pravo u Čavlinu. Lijepu priliku su imali gosti u 80. minuti iz slobodnog udarca s 20 metara, puno su se namještali i Šaranić puca pravo u živi zid!

Inicijativu u završnici preuzimaju Dugopoljci, redaju se udarci iz kuta. Ipak trud se isplatio, u prvoj minuti sudačke nadoknade pobjedu domaćinu donosi iskusni srednji branič Igor Čerina. Ponovno udarac iz kuta Ivana Ćubelića, na drugoj stativi povratnu odigrava Duje Javorčić natrčava Čerina i nogom pogađa cilj, za konačnih 2:1.

Velika pobjeda Dugopoljaca uoči susjednog derbija, slijedeće subote, 30. listopada, s početkom u 15 sati, uz Jadro idu na ogled ranjenom Solinu!

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.