|  |

Sport

2.HNL – Sezona 2020./2021., 23. kolo: DUGOPOLJE – JUNAK 2:2

Peti uzastopni remi Sinjana protiv favorita

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Bez gledatelja. Sudac: Mateo Erceg (Benkovac) 7. Pomoćnici: Radošević i Benković. Četvrti sudac: I. Čužić. Delegat: M. Tadić-Šutra.

STRIJELCI: 0:1 – Mastelić (11), 1:1 – Balić (26/11m), 2:1 – J. Bašić (41), 2:2 – Mastelić (76).

DUGOPOLJE (4-3-3): Silić – Karabatić, Vujčić, Balić, Rubić – Bushaj, Rakić, J. Bašić – Kreković (od 63. Kordić -, od 74. Comvalius -), Šego, Markota.

Trener: Jure Srzić.

JUNAK (3-4-3): Runje – M. Barač, Markovina, Botica (od 46. Mihovilović) – Manenica, Fuštin, Lovrić – (od 21. Bilić) Jenjić (od 88. Vučković -) – Seo (od 55. Nakić), Jandrek, Mastelić.

Trener: Stipe Balajić.

CRVENI KARTON: Nema

ŽUTI KARTONI: Botica (25), Kreković (60), Fuštin (61), Balić (65), Vuković (79), Šego (90+1).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Mastelić (NK Junak).

Veoma žustra, borbena i rezultatski zanimljiva utakmica susjednih klubova završila je neodlučnim rezultatom, s kojim su zasigurno zadovoljniji Sinjani, kojima je ovo peti uzastopni remi. Oba trenera nisu imali na raspolaganju nekoliko standardnih igrača.

Sinjani su poveli u prvoj ozbiljnijoj akciji u 11. minuti, kada je Ivan Mastelić sa 17 metara volejom s lijevom nogom pogodio suprotni kut, a prethodilo je ubacivanje glavom Duje Manenice nakon izbačaja domaće obrane, 0:1.

U 21. minuti zbog ozlijede je igru napustio Lovrić. Minut poslije domaćini ne uspijevaju realizirati kontru, Jakov Bašić sa 12 metara puca pokraj stative.

U 25. minuti akciju je započeo Bushaj a Kreković puca sa desetak metara i lopta je zakačila u ruku braniča Boticu, sudac je dosudio kazneni udarac, a Botica je zbog prigovora zaradio žuti karton. S bijele točke precizan je Dominik Balić, jakim udarcem pokraj nemoćnog Runje pogađa cilj, 1:1.

U 41. slamom Marka Bushaja, mladog hajdukovca na kaljenju u Dugopolju, koji je podvalio loptu za Jakov Bašića a on neometan nogom sa desetak metara zabija za 2:1.

Nakon odmora prvi su zaprijetili gosti nakon ubačaja iz kuta branič Stjepan Vuković puca glavom za malo pokraj vrata. U 49. udarac Krekovića Runje brani. Nedugo zatim udarac Jakova Bašića završava u bloku gostujuće obrane, a i Šego nakon ubačaja iz kuta puca pokraj stative. I gosti prijete, Fuštin u 58. minuti ubacuje na glavu Jenjića ali lopta završava uz stativu. Zatim ubačaj Manenice Silić odbija na noge Mastelića, koji sa 18 metara puca u blok igrača oko peteraca domaćina. U 64. minuti ponovno je na sceni Jakov Bašić, oduzima loptu i poslužuje svježeg Kordića, koji sa oko 20 metara ne pogađa cilj. No, nakon deset minuta igre Kordić napušta teren zbog ozlijede! Igra se otvoreno s obje strane, pucaju jedni i drugi pogodak visi u zraku!

I u 76. minuti to je pošlo za nogom gostima, ponovno je strijelac Mastelić, zabio je na suprotnoj strani nakon ubačaja agilnog Roka Nakića.

Do kraja se nastavlja otvorenom igrom a treba zabilježiti udarac Jakova Bašića s oko 20 metara, lopta je skoro očešala stativu sa vanjske strane! Sve u svemu čestitke Sinjanima za još jedan osvojeni bod u srazu sa favoritima, nakon Hrvatskog Dragovoljca i Croatije za dva boda na svom igralištu su prikraćeni i Dugopoljci.

IZJAVE TRENERA:

Trener Dugopolja Jure Srzić je rekao:

– Veoma žustra i dobra utakmica u kojoj smo imali prilika za doći na dva razlike. Junak je pokazao želju i motiv i uspio poravnati, stoga zaslužuju čestitke.

Trener Sinjana Stipe Balajić, je zadovoljniji od svog kolege:

– Zadovoljan sam sa pripremom za utakmicu i prikazanim. Moje emocije su vezane i za Dugopolje, jer sam tu bio nekoliko sezona. No, naš rad se pokazuje vrlo dobrim, igrači odgovaraju zahtjevima, ne gubimo utakmice a doći će i pobjede.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.