|  |

Sport

2.HNL – Prijateljska nogometna utakmica: HAJDUK II – DUGOPOLJE 3:2 (0:2)

Ivan Ninčević, vratar HNK Hajduk II

SPLIT – Glavno pomoćno igralište na Poljudu. Bez gledatelja. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: M. Pavić i Pavlinović.

STRIJELCI: 0:1 – Markota (1), 0:2 – Rodić (25/11m), 1:2 – Šarić (57), 2:2 – Chinedu (81), 3:2 – Chinedu (86).
HAJDUK II: Sentić (od 60. Ninčević), Bekavac, Ševelj, Brnić, Skorup, Šarić, Čubelić, Muratović, Blagaić, Bajić, Škarica (još su igrali: Mijatović, Šošić, Chinedu, Lauš).
Trener: Goran Sablić.

DUGOPOLJE: Silić – Karabatić, Krišto, Čerina, Dadić – J. Bašić, Balić, Bushaj – Markota, Šego, Rodić (još su igrali: Bartulić, Vujčić, Budalić, M. Bašić, Sampson, Rakić, Javorčić, Bosančić, Kordić).
Trener: Jure Srzić.

Lijepo vrijeme i dobar teren su bili dodatni uvjeti za vrlo dobru utakmicu nogometnih drugoligaša. Dugopolje je bilo bolji do 55. minute kada su kontrolirali igru i vodili sa 2:0, plus dvije pogođene vratnice i neiskorišten penal. Splićani su smanjili na 1:2 u 57. minuti, kada je ubačaj Ivana Brnića pospremio u mrežu Ivan Šarić. Ipak za rezultatski preokret su najzaslužniji vratari domaćina. Prvo je u 51. minuti, kod rezultata 0:2, Karlo Sentić obranio Šegin kazneni udarac, a zatim je kod 1:2, Ivan Ninčević izvrsno reagirao obranivši Kordićev udarac iz blizine. Sve to je kaznio na suprotnoj strani čvrsti Nigerijac Stephen Chinedu sa dva pogotka u završnici utakmice.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.