|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

2.HNL – NK SOLIN: Sezona 2021./2022., 25. kolo: Solinjani uzvratili za jesenski poraz u Sesvetama – Junak utakmice dvostruki strijelac junior Boško Jemo!

SOLIN – SESVETE 4:0

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 400.

Sudac: Marko Cestarić (Sisak) 7,5. Pomoćnici: Josip Vitez (Kobilić) i Dario Mužar /Velika Gorica). Četvrti sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Delegat: Dejan Ivošević (Rijeka).

STRIJELCI: 1:0 – Jukić (44), 2:0 – Jemo (48), 3:0 – Jemo (65), 4:0 – Livančić (89).

SOLIN (3-4-3): A. Topić 7,5 – Pekić 7 (od 78. Relota -), Tomić 7, Buljan 7 – Perković 7 (od 78. Livančić 7), Ninčević 7,5, Jurić 7,5 (od 85. Kaćunko -), Dadić 6,5 – Nimely 7,5 (od 78. Vodanović -), Jemo 8 (od 71. Mamić -), Jukić 8. Trener: Toni Golem 8.

SESVETE (4-3-3): Picak 6 – Brigić 5,5, Baltić 5,5, Gafalti 5,5, Valentić 5,5 – Muić 5, Mijatović 5 (od 70. Vujanić), Fintić 5 (od 55. Viduka 5) – Stojanović 5 (od 70. Barišić 5,5), Zdunić 5,5, Martinez 5 (od 75. Ivkić -).

Trener: Kristijan Polovanec 5,5.

CRVENI KARTONI: Domagoj Muić (73-drugi žuti karton).

ŽUTI KARTON: Stojanović (50), Muić (59).

IGRAČ UTAKMICE: Boško Jemo (NK Solin).

Derbi začelja je uvjerljivo pripao Solinjanima, koji su uzvratili za jesenki poraz u Sesvetama identičnim rezultatom, 4:0, što može biti itekako važno na kraju sezone! Junak utakmice je bio dvostruki strijelac junior Boško Jemo, uz vrlo dobre asistencije Jukića, Ninčevića i Nimelija

U 5. i 7. minuti prvi i drugi udarac na utakmici uputio je veznjak domaćih Kristijan Jurić, ali oba puta neprecizno. Sesvete su uzvratile u 8. minuti preko Stojanovića, udarac s preko 20 metara obranio je vratar Ante Topić. Mat priliku gosti su imali u 13. minuti, nakon kornera je neometan Mijatović je pucao glavom, odlična obrana Topića. Solinjani su uzvratili u 15. minuti preko Mateja Jukića, ali opet pokraj vrata. Solin ima posjed lopte, dosta ubačaja, ali bez precizne završnice.

U 44. minuti je Matej Jukić doveo domaće u vodstvo. Dobio je loptu ubačenu iz auta pa iz okreta u kaznenom prostoru iznenadio obranu i vratara gostiju, precizno i jako pogodio suprotni kut, 1:0. Odmah na početku nastavka domaći su povećali prednost, u 48. minuti Nimely je poslao loptu u kazneni prostor za još juniora Boška Jemu, koji je prisebno savlada Picaka.

U 52. minuti domaćini u situaciji tri na tri, Nimely je pucao pod gredu, obranio je Picak. Treći gol Solin je postigao u 65. minuti, uzeli su loptu na sredini terena, Nimely je poslao Jukića i Jemu u situaciju dva na jedan. Jukić je odigrao za juniora Modrih, koji se driblingom riješio čuvara i precizno pogodio kut, 3:0. Pitanje pobjednik je riješeno!

U 73. minuti Solinjani zarađuju kazneni udarac i igrača više, u gužvi nakon kornera nervozni Domagoj Muić je srušio Tomića u svom kaznenom prostoru i zaslužio drugu opomenu. Penal je izveo Tomislav Dadić pa se obrukao, pokušaj Panenke ali nije uspio prevariti Picaka. Veliku su priliku Solinjani imali u 82. minuti, Vodanović pa Jukić su bili sami pred Picakom, koji je dvaput odlično sačuvao svoja vrata.

Unatoč vodstvu Solinjani su tražili četvrti gol i postigli ga u 89. minuti. Nakon ubačaja Jukića s desne strane Vodanović je pogodio gredu, na odbijenu lopti natrčao je Tony Livančić, i pogodio mrežu, za konačnih, 4:0, i revanš za jesenski debakl Modrih u Sesvetama!

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.