|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

2.HNL – NK SOLIN: Sezona 2021./2022., 15 kolo: Solinjani će zimovati na pretposljednjem mjestu

Predsjednik NK Solin Miroslav Delić daje instrukcije igračima uoči utakmice

SOLIN – INTER ZAPREŠIĆ 0:0

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 250. Sudac: Antonio Škobić (Osijek). Pomoćnici: M. Jurić i Kurtović. Četvrti sudac: Romić. Delegat: Žubrinić.

NK SOLIN (4-2-3-1): Topić – Relota (od 58. Jukić), Dujmović, Taraš, Puljić – Ninčević (od 66. Zeljković), Kaćunko – Mamić, Jurić, Dadić (od 66. Vodanović) – Durdov.

Trener: Duje Tokić.

NK INTER ZAPREŠIĆ (4-2-3-1): Lukić – Pejić, Nekić, Jelenić, Gamarra – M. Uzelac (od 90. Soldo), Mazalović – Rak (od 90. Miljanić), Marasović, Barišić (od 84. Dumančić) – Banovec.

Trener: Borimir Perković.

CRVENI KARTONI: Ivan Nekić (81. – drugi žuti).

ŽUTI KARTONI: Nekić (31), Barišić (37), Marasović (65), Puljić (67), Mazalović (75), Kaćunko (90).

IGRAČ UTAKMICE: Ante Topić (NK Solin).

U posljednjoj utakmici prvog dijela prvenstva po lijepom vremenu ali klizavom i teškom terenu obje momčadi dale su obola tražeći put do pobjede. Na kraju je neodlučno možda najpravednije, svakako da je zadovoljniji trener gostiju Borimir Perković, koji je s Jadra krenuo u prvoligašku orbitu, dok solinski strateg Duje Tokić nije uspio savladati svoga trenerskog mentora, premda je od 81. minute imao igrača više. Solinjani su ovu utakmicu započeli s kompletno novom zadnjom linijom, i na kraju pokazalo se učinkovito, nadasve zahvaljujući raspoloženom vrataru Anti Topiću. Solinjani će zimovati na pretposljednjem mjestu Druge HNL.

Prvi su zaprijetili domaćini, već u 4. minuti Luka Mamić i Kristijan Jurić dugo su oklijevali i izgledna završnica je propala. U 10. izigrana je domaća obrana, ipak Banovecev udarac blokira Duje Dujmović. U 17. šut Marasovića vratar Topić uspijeva ukrotiti, a na suprotnoj strani šut Mamića vratar Lukić hvata, potom volej Duje Ninčevića je zaslužio pljesak. U 24. ubačaj Hrvoja Relote, a Jurić puca iz okreta pod gredu i Lukić spašava, a Jurićev udarac iz kuta Ivan Durdov glavom puca u ruke Lukića.

U 33. minuti vratar Topić je u istoj akciji bio na mukama tri puta, prvo brani udarac Raka, potom Dujmović blokira udarac Uzelca, i odbija udarac Marasovića. U 37. Lovro Banovec je probio desni bok Solina i servirao mat poziciju za Raka, slijedi njegov udarac iz blizine i lopta prolazi pokraj stative. U 40. grešku gostiju ne koristi Mamić, puno se namještao i gađao, i nije pogodio cilj!

U nastavku domaćini djeluju organiziranije, i prvu priliku je ima stoper Toni Taraš, Lukač odbija loptu. Gosti u 60. imaju priliku, Barišić tuče pokraj stative. Minutu poslije Pejićev udarac iz daljine Topić brani. U 65. gosti traže penal, napucana lopta pogađa nekoga iz obrane domaćina u ruku, sudac je u blizini i odmahuje rukom! Na drugoj strani ubačaj Puljića u 68. a najviši u skoku je Durdov, puca glavom a Lukić teškom mukom spašava na crti uz stativu. U 73. brza kontra gostiju, na ubačaj Gamarra natrčao je Banovec ali i ovaj put je vratar Topić pobjednik. U 80. Jukićev udarac iz daljine u ruke Lukaču. U 81. drugi žuti Ivanu Nekiću, i domaćini imaju brojčanu prednost. Do kraja treba spomenuti Jurićev slobodnjak s oko 20 metara preko živog zida precizno ali mlako u ruke Lukića. U 90. Karlo Vodanović je u prilici, publika je na nogama, puca iz okreta i pogađa suigrača. Uz Jadro 0:0, utakmica vrlo dobra, gosti sigurno zadovoljniji bodom i plasmanom na kraju jeseni!

IZJAVE TRENERA:

Obojica trenera dala su kratak osvrt na ovu utakmicu i jesenski dio prvenstva, premda obojica nisu vodili momčad od početka sezone. Svakako je zadovoljniji trener Inter Zaprešića Borimir Perković, te je rekao:

– Čvrsta utakmica u kojoj su obje momčadi vrlo dobro odigrale. Bili smo bliži pobjedi. Činjenica je da smo se digli, ovo je sedma uzastopna utakmica bez poraza. Imamo razloga biti optimisti nakon dva i pol mjeseca zajedničkog rada, a prvi cilj je ostati u ligi.

Trener Solina Duje Tokić, žali za propuštenim u završnici utakmice:

– U ovoj utakmici su nedostajali samo golovi. Moramo žaliti, jer nismo u završnici iskoristili igrača više, a imali smo prilika. Ušli smo u crnu zonu i teško izlazimo. U stanci moramo osvježiti momčad i pojačati se, premda Solin ima kvalitetu za ostanak u ligi. Čeka nas u nastavku bolji početni raspored utakmica.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.