|  |  |

Sport Sport

2.HNL – NK SOLIN: Prijateljska nogometna utakmica SOLIN – JUNAK 2:2

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Ante Terzić (Split). Pomoćnici: S. Pleština i M. Barić.

STRIJELCI: 1:0 – Veljača (30), 1:1 – Botica (33), 2:1 – Vujinović (42), 2:2 – Vuleta (75).

SOLIN: Topić – Relota, Pekić, Franić, Matova – Kušeta, Ninčević – Veljača, Vujinović, Repić – Pavlinović (Drugo poluvrijeme: Bender, Tomić, Vulikić, Puljić, Llanos, Šošić, Vidović, Zeljković, Omerović, Blažević, Vodanović).

TRENER: Ivan Matić.

JUNAK: Runje – Manenica, Botica, Vuković, Barač – Mihovilović, Bilić, Lovrić, Mastelić – Jandrek, Bašić-Šiško (još su igrali: Čurković, Šušnjara, Markovina, Labrović, Rončević, Vardić, Marunica, Fuštin, Seo, Andrić, Maganić, Vuleta).

TRENER: Stipe Balajić.

U prvoj prijateljskoj utakmici ove godine uz Jadro obojica trenera dali su priliku svim raspoloživim igračima. Posljednji i pretposljednji na drugoligaškoj ljestvici zaslužili su pljesak za dosta tečnih akcija i četiri efektna pogotka. Solinjani su poveli pogotkom mladog Marija Veljače, udarcem iskosa je pogodio suprotnu stativu od koje se lopte odbila u mrežu. Sinjani su u 33. minuti poravnali nakon ubačaja stoper Petar Botica je iskoristio smušenost domaće obrane. Za 2:1 domaćini su zaslužili dugi pljesak, na ubačaj Duje Ninčevića izvrsno je reagirao pridošlica iz Njemačke Valentino Vujinović i glavom pogađa cilj. Konačan rezultat postavio je mladi napadač Andro Vuleta.

Slijedeću prijateljsku utakmicu Solinjani igraju protiv Dugopolja, 23. siječnja.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.