2.HNL – 29. kolo: SOLIN – ORIJENT 1919 1:2

Vranjic, 2.HNL, NK Solin, 2020-2021.
Vratar Ante Topić
Snimio. Miro Podrug

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Davor Ješić (Sisak=. Pomoćnici: Emir Trklja i Damir Kraljević. Četvrti sudac: Dugandžić. Delegat: A. Rašić.

STRIJELCI: 1:0 – Ninčević (6/11m), 1:1 – Monjac (10/11m), 1:2 – Fučak (39).

SOLIN (3-4-3): Topić – Pekić, Franić, Vulikić – Llanos (od 68. Baković), Zeljković (od 87. Čorić), Ninčević, Matova (od 46. Veljača) – Laušić (od 80. Vujinović), Vodanović (od 68. Donsanti), Repić.

Trener: Ivan Matić.

ORIJENT 1919 (4-2-3-1): Berković – Švrljuga, Tadejević, Smolčić, Vidas – Fatić, Putnik (od 80. Srzentić) – Črnko, Gadže (od 90. Milinović), Monjac (od 70. Hodža) – Fućak (od 90. Bosančić).

Trener: Damir Milinović.

CRVENI KARTON: Matija Vidas (55/drugi žuti).

ŽUTI KARTONI: Vidas (20), Tadejević (54), Pekić (59), Tomić (61) Zeljković (75).

IGRAČ UTAKMICE: Emanuel Črnko.

Nakon šest utakmice bez poraza, Solinjani nisu uspjeli oplemeniti pobjedu u gostima protiv Dubrave, i uči u mirniju prvenstvenu završnicu. Vrlo dobro su otvorili utakmicu, no gosti su kaznili pogreške i na odmor otišli sa 1:2, ali i sa igračem manje.

U 5. minuti Švrljuga je neoprezno u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a sudac je ispravno dosudio penal. Siguran strijelac je bio iskusni današnji kapetan Duje Ninčević, lopta u jednu a Berković u drugu stranu, 1:0.

U 10. minuti kazneni udarac za goste, Vulikić u svom kaznenom prostoru prekršajem zaustavlja Črnka, a realizator je bio Mateo Monjac, za 1:1.

Domaćini pletu mrežu oko vrata gostiju, ali Vodanović u 14. minuti ne koristi ubačaj LLanosa. Dva puta je i Gadže pokušao iz daline iznenaditi Topića, koji brani jake šuteve. Kombinacija Vulikić-Repić i udarac Vodanovića, te obrana Berkovića zaslužili su pljesak.Nedugo zatim Vodanović i Llanos pucaju u noge igračima gostiju.

U 39. minuti filigramski izvedena akcija, koju je Švrljuga završio ubačajem a na loptu je natrčao Fučak i na prvoj stativu pogodio loptom pod gredu, 1:2. U sudačkoj nadoknadi uoči odmora Matija Vidas je zaslužio drugi žuti, i gost nastavljaju sa 10 igrača.

Nažalost domaćini nisu iskoristili brojčanu prednost. Dva puta je Ninčević ubacio loptu iza leđa obrane gostiju, Laušić glavom puca pokraj vrata, a potom Franić ali vratar izvrsno reagira, a i Pekićev udarac u kut Berković vadi.

U 59. Zeljković je pripremio mat poziciju za Veljaču, koji glavom puca vrataru u naručje. U 73. ponovno gostujući vratar je pobjednik, brani udarac Zeljkovića. Gosti prijete kontrama ali pucaju oko vrata.

Pred kraj dvije izvrsne prilike domaćina, prvo je u 88. minuti Ninčević iz slobodnog udarca pogodio stativu, a u sudačkoj nadoknadi Veljača loše reagira, propustio je loptu u korner umjesto da je pokuša iz blizine skrenuti u mrežu. Sve u svemu Solinjani nisu dali maksimum u ovoj utakmici, i vrijedni bodovi odlaze na Krimeju!

IZJAVE TRENERA:

– Čestitke Orijentu. Otvorili smo utakmicu dosta dobro. Iz naše dvije greške smo kažnjeni, a Orijent se dobro branio i uspio. Stvorili smo dovoljan broj prilika ali ih nismo realizirali. Sad nas čeka gostovanje kod lidera i popravni – rekao je trener domaćina Ivan Matić.

– Prebrodili smo i to pobjedom jedno od najtežih gostovanja, na sreču sviju nas i navijača. Ušli smo fajterski, odradili vrhunsku utakmicu. U drugom dijelu s igračem manje uspjeli smo se obraniti – rekao je trener Orijenta 1919 Damir Milinović .

Nadasve je bio razočaran najiskusniji u redovima Solinjana vratar Ante Topić:

– Nismo bili pravi energetski, bez ideje i bloka. Nismo iskoristili igrača više i nažalost poraz nakon šest utakmica ali smo još iznad crte spasa.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.