|  |  |

Sport Sport

2.HNL – 27. kolo: Solinjani kaznili promašaje gostiju SOLIN – CIBALIA 2:0

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Čužić (Velika Gorica). Pomoćnici: Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina) i Dario Mužar (Velika Gorica). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Marko Žubrinić (Otočac).

STRIJELCI: 1:0 – Llanos (40), 2:0 – Franić (72).

NK SOLIN (3-5-2): Topić – Tomić, Franić, Vulikić – Relota (od 71. Pekić -), Ninčević, Kušeta, Repić (od 59. Laušić), Puljić (od 46. Veljača) – Llanos (od 46. Zeljković), Vodanović.

Trener: Ivan Matić.

NK CIBALIA (4-4-2): Slukić – Nikolić (od 63. Knežević), Stanić, Karabatić, Ciprić – Galić (od 46. Knežević), Bubanjar, Pavlak (od 81. Jajalo), Jazvić – Miljanić (od 63. Diyoke), Perić-Komšić (od 81. Križanović).

Trener: Petar Tomić.

CRVENI KARTON: nema

ŽUTI KARTONI: Galić (43), Laušić (68).

IGRAČ UTAKMICE: Duje Ninčević (Solin).

Velika pobjeda modrih s Jadra i pomak iz opasne zone. Gosti su bolje otvorili utakmicu, četiri puta su ozbiljno zaprijetili vrataru Topiću, dva puta su promašili a dva puta je Topić izvrsno reagirao. Uslijedila je kazna za promašaje, i Llanos dovodi domaće u vodstvo u 40. minuti. Početak nastavka je također pripao gostima, ali opet kazna a ovaj put mrežu je zatresao stoper Domagoj Franić.

U 7. minuti Ivan Galić je iz okreta opalio volej s 17 metara i pogodio stativu, a zatim je Miljanić iskosa s 16 metara pucao ali Topić hvata. U 13. minuti i domaći su zaprijetili, Ninčevićev ubačaj iz slobodnog udarca iza leđa obrane gostiju ali Repić ne stiže. U 16. minuti nakon kornera za domaće gosti rade kontru, Jazvić je propustio veliku priliku, namještao se i pucao pokraj vrata. Prvi udarac na vrata gostiju uputio je Vodanović prizemnim udarcem ali Slukić brani. U 35. minuti Llanos je precizno pronašao Kušetu, koji se namještao na udarac a lopta je prošla pokraj stative. Minut poslije ubačaj Puljića a Vodanović skreće loptu i Slukić reagira uspješno. Još jedan put Jazvić na suprotnoj strani puca pokraj vrata.

U 40. minuti 1:0 za domaće, strijelac je Llanos nakon što je lopta šetala od nogu do nogu u kaznenom prostoru gostiju, ubačaj Puljića, povratna Franića, promašaj Vodanovića i loptu gura u mrežu Llanos.

U nastavku gosti ponovno agresivniji, ali Topić je ponovno pobjednik u jednoj akciji uz pomoć Vulikića. Na suprotnoj strani udarac Veljače Karabatić izbija. Ponovno su prilike propustili Bubnjar i Jazvić, a na suprotnoj strani Veljača pogađa vanjski dio mreže. U međuvremenu iskusni Duje Ninčević uklizavanjem i čitanjem sprječava izgledne akcije za goste! U 72. minuti 2:0 za domaće, Ninčević je odbijenu loptu ubacio na bok Tomiću, koji je oštro ubacio visoku loptu skače stoper Franić i glavom zabija uz prvu stativu. Do kraja po jedna prava prilika, Veljače u 82. i Jajala u 89. minuti, oba puta vratari pobjednici.

U slijedeću subotu, 24. travnja 2021., s početkom u 15 sati Solin igra protiv Dubrave TK, na igralištu NK Kustošije u Zagrebu, uz izravni prijenos na HNTV.

IZJAVE TRENERA:

– Na otvaranju utakmice Cibalija nas nije kaznila, a znali smo kako igraju. Što je utakmica više odmicala pokazali smo sigurnost, motiv i prijetili, a plod su i dva pogotka. Velika pobjeda protiv jakog suparnika – rekao je trener domaćina Ivan Matić.

– U gostima promašujemo mnogo prilika. Do završnice dobro ali loša realizacija. Čestitke domaćinima na regularnoj pobjedi – rekao je trener Cibalije Petar Tomić.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.