Sport Sport

2.HNL – 24. kolo: SOLIN – SESVETE 2:2

Solinjani nisu uspjeli napraviti drugu uzastopnu pobjedu

Sa utakmice uz Jadro – snimio J. Prkić

SOLIN – Stadion Pokraj Jadra. Bez gledatelja. Sudac: Josip Dugandžić (Komin). Pomoćnici: Damir Kraljević (Zadar) i Ivica Radošević (Gospić). Četvrti sudac: Mateo Erceg (Pristeg). Delegat: Miroslav Knežević (Novigrad)

STRIJELCI: 0:1 – Sabljo (23), 1:1 – Puljić (27), 1:2 – Majić (39), 2:2 – Ninčević (53/11m).

SOLIN (3-5-2): Topić – Tomić, Franić (od 46. Pekić), Vulikić – Relota, Ninčević, Zeljković (od 72. Baković), Laušić (od 46. Pavlinović), Puljić (od 82. Vujinović) – Repić, Veljača (od 65. Vodanović).

Trener: Ivan Matić.

SESVETE (3-4-3): M. Mikulić – I. Mikulić, Komorski, Hlevnjak(od 80. Večerić) – Sabljo (od 86. Revlija), Kožić, Zenko, Kastrati – Majić (od 79. Topić), Brigić, Montano (od 79. Stojanović).

Trener: Dino Babić.

ŽUTI KARTONI: Montano (32), Zelković (69), Bošković (81).

IGRAČ UTAKMICE: Marko Mikulić (Sesvete).

Modri s Jadra nisu uspjeli oplemeniti pobjedu sa Poljuda i pomaknuti se prema sredini ljestvice. Protiv sebe imali su jakog i kompaktnog suparnika, koji je dva puta ima vodstvo, kojega su domaćini uspijevali anulirati ali nisu uspjeli napraviti novi trijumf, a imali su mat poziciju u 85. minuti kada je vratar gostiju Marko Mikulić izvrsno reagirao.

Već u 1. minuti Repić je isprobao šut iz daljine ali vratar Mikulić hvata. Nedugo zatim i Kožić na suprotnoj strani puca ali preko vrata. U 8. minuti Ninčević iz slobodnog udarca puca pokraj živog zida i pokraj stative. U 11. minuti kombinaciju Puljića i Laušića udarcem pokraj vrata završava Zeljković.

U 23. minuti gosti dolaze u vodstvo, nesmotreno Laušić gubi loptu na sredini igrališta Kožić ubacuje na desni bok a Sabljo bježi Puljiću i iskosa pogađa suprotni kut, 0:1.

Na poravnanje se nije dugo čekalo, proboj preko lijevog boka Šime Puljića je bio silovit, ušao je u kazneni prostor gostiju i opalio a lopta je pokraj ruku vratara Mikulića završila u maloj mreži, 1:1.

U 39. minuti Kastratijev ubačaj u kazneni prostor prihvaća Majić pokraj domaćih braniča Franića i Vulikića, i nogom pogađa desni kut vratara Topića, 1:2. Isti igrač u 44. minuti puca za malo pokraj vrata.

U nastavku domaći kreću nešto agilnije, i u 52. minuti kazneni udarac za domaće, Hlevnjak ruši Pavlinovića. Duje Ninčević je siguran izvođač, lopta u jednu a vratar u drugu stranu, za 2:2.

U 66. ubačaj Relote i udarac glavom Vodanovića, ali Mikulić je na mjestu, minut poslije isti igrač puca pokraj vrata. Nedugo zatim ubačaj Puljića natrčava Relota i glavom puca pokraj vrata. U 73. minuti Montano je prisilio Topića na paradu i izbijanje u korner. U 76. izmijenjene uloge, ubačaj Relote a udarac Puljića završava pokraj stative.

U 85. minuti izvrsna akcija Modrih, Vujinović je petom poslužio Bakovića, koji dolazi u mat poziciju, istina malo iskosa ali njegov udarac vratar Mikulić nogom brani. Do kraja utakmice sve je ostalo na željama, ali bez pravih prilika! U posljednjim sekundama utakmice je ozlijeđen Antonio Pavlinić i morao je napustiti igru.

IZJAVE TRENERA:

– Pomalo smo naivno primili pogotke i bilo je teško vračati se protiv jake momčadi. U ovoj borbi za opstanak je svaki bod bitan – rekao je trener Solina Ivan Matić.

– Zadovoljan sam pogotovo u prvom dijelu kada smo mogli i povećati vodstvo. U nastavku je Solin podigao tempo. Na kraju mi nije drago što olako primamo golove – rekao je Dino Babić, trener Sesveta.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.