|  |  |  |

Sport Sport ZP Izdvojeno

1.NL – Sezona 2022./2023., 8. kolo: Velika pobjeda Solinjana protiv jakog suparnika

SOLIN – RUDEŠ 1:0

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja 300. Sudac: Antonio Škobić (Osijek) 5,5. Pomoćnici: Grofelnik i Kurtović. Četvrti sudac: I. Matić. Delegat: Tomičić.

STRIJELAC: 1:0 – Kušeta (74).

NK SOLIN (3-4-3): Kargotić 6,5 – Pekić 7, Džaja 6, Novak-Stanko 6 – Markota 6, Kušeta 7, Klarić – (od 30. Dominić 6), D. Topić 6,5 – Nimely 7 (od 89. Vodanović -), Mamić 6,5 (od 81. Kaćunko -), Chinedu 7 (od 81. Maganjić -).

Trener: Toni Golem 7.

NK RUDEŠ (4-2-3-1): Kralj 6,5 – Shatri 6 (od 80. B. Brajković -), Pavković 6, Pavlek 6,5, Boršić 6 – Srbljenović 6 (od 80. Popović -), Krizmanić 6 (od 65. Pasariček 6,5) – Laća 6 (od 65. Borovac 6), Latković 6 (od 57. Liklin 7), Rešetar 6,5 – Gudelj 6,5.

Trener: Ivan Zubić 6,5.

CRVENI KARTONI: Nema

ŽUTI KARTONI: Mamić (12), Pavlek (18), Krizmanić 61.

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Kušeta.

Solinjani su ostvarili rezultatski minimalnu ali veliku pobjedu protiv jakog suparnika, jednog od favorita za elitni razred. Trener Golem nije mogao računati na četvoricu standardnih igrača stoga je ova pobjeda za Modre još i slađa, i odmakla ih je prema gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Počelo se žustro i otvoreno. Prvi su zaprijetili gosti, no signalizirano je zaleđe, a na drugoj strani prekršaj nad vratarem Kraljem i prilika je propala. U 24. minuti Solinjani su došli u priliku, Klarić je iz blizine pucao pravo u vratara, na odbijenu loptu je natrčao netko iz obrane gostiju, zamalo autogol lopta je prošla uz samo stativu u korner. Gosti igraju žešće od domaćina, kojima je nekoliko puta ukazivana pomoć u terenu, a rezultat toga je izlazak iz igre zbog ozlijede Dine Klarića u 30. minuti. U 28. minuti obećavajuća kontra gostiju koju je Latković završio udarcem preko vrata. U 36. Dominić je presjekao jednu loptu i u priliku je došao Nimely, pucao je s desetak metara iskosa ali Kralj brani. U 41. Pavković je skoro s centra pucao uočivši da je Kargotić napustio vrata i stavio ga na muke i on je krajnjim naporom uspio loptu skrenuti u korner!

U nastavku žustrija i bolja igra Solina je urodila plodom, premda je Rudeš ima prvi priliku, Gudelj je pucao iskosa ali je Kargotić obranio. Nedugo zatim gosti nisu iskoristili konfuznost domaće obrane, i utakmica se potpuno okrenula u korist Solina!

U 63. minuti čisti kazneni udarac za domaćina nije dosuđen, nakon što je Pavković srušio Chinedua u svom kaznenom prostoru. Bio je to klasični primjer kada se sudi kazneni udarac. U 67. Dominić je dug napad završio udarcem preko vrata.

U 74. minuti Modri dolaze u vodstvo, što je na kraju i pogodak odluke. Chinedu je izvrsno ubacio loptu sa lijeve strane a Nimely puca a vratar Kralj nakratko odbija loptu na koju natrčava Nikola Kušeta i iz blizine pogađa za 1:0! U 81. minuti Chinedu se izborio za još jednu priliku ali je lopta završila pokraj vrata. Gosti traže put do poravnanja, no domaćini su se konsolidirali u obrani i veznoj liniji i ne dozvoljavaju udarac na vrata, No, u sudačkoj nadoknadi ubačaj Luke Liklina iz slobodnog udarca je u skoku dočekao branič Pavlek i glavom pucao pokraj vratnice. U samoj završnici Markota je izvrsno poslužio Maganjića ali on ne uspijeva pogoditi cilj, lopta je prošla pokraj suprotne stative. Posljednji zvižduk Solinjani su dočekali uzdignutih ruku, zaslužili su pobjedu jer su psihički bili jači suparnik.

IZJAVE TRENERA:

Čestitam Solinu na pobjedi. Nismo uspjeli sprovesti našu igru, jer domaćini su bili čvršći u duelima i nisu posustajali. Imali smo i mi svojih prilika ali ih nismo realizirali – rekao je Ivan Zubić, trener Rudeša.

Trener Solina Toni Golem je bio zadovoljniji:

Izvrsno smo odgovorili i zaslužili smo pobjedu, premda nismo imali četvoricu standardnih igrača. Vidjelo se da su zamjene dobro iskoristili priliku što je važno za ukupno samopouzdanje. Znali smo što nas čeka protiv jake momčadi i nismo im dozvolili da se razigraju. Dobro smo se spremali za ovu važnu utakmicu. Naše igre ulijevaju povjerenje, i mogli smo imati više bodova, jedino smo podbacili protiv Dubrave. Nema lažne nade jedino imamo problem sa realizacijom.

mm

ABOUT THE AUTHOR

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.