Sport ZP Izdvojeno

1. HPS MASTERS SEZONE 2016/17: Solinjani najbolji u disciplini 501 SO

Na 1. HPS Mastersu sezone rekordan broj igrača.

pikado delas

Završnici Kupa u subotu je prethodio prvi turnir iz Masters serije Hrvatskog pikado saveza za sezonu 2016/17, a na turniru je nastupio rekordan broj igrača, čak 250 pikadista.

Solinjani Davor Bubić i Matko Delaš uvjerljivom igrom najbolji do samog finala u disciplini 501 SO.

Ivana Tadić iz Stobreča osvojila je dva zlata, u 501 MO i parovima s Oljom Pavlović iz Splita. Olja Pavlović, uz zlato u parovima osvojila je i srebro u 501 MO. Njih dvije su inače članice ženske reprezentacije koja je u lipnju osvojila naslov europskih prvakinja. U Cricketu je najbolja bila Splićanka Martina Maglica.

Među muškarcima zlato je u disciplini 501 DO osvojio Boris Krčmar, dok je u Cricketu slavio njegov klupski suigrač Alan Ljubić.
Najviše uspjeha na ovom natjecanju ostvario je Vladimir Lešić, član kluba Posejdon iz Kaštel Kambelovca, koji je u 501 DO i Cricketu osvojio srebrne medalje.
Svakako treba spomenuti i mladog Kaštelanina Tonija Bearu koji je osvojio zlato u konkurenciji juniora.