|  |

Sport

Završen 20. Memorijalni turnir Tonći Boban “Bebi”

Završen je 20-i po redu memorijalni turnir za dječake „Tonči Boban Bebi“ – Solin 2016 a kome je ove godine pripao pobjednički pehar saznajte u prilogu koji slijedi.

14233539_1015890881842956_211851713_o

Od 1.do 4.rujna na tri nogometna stadiona Grada Solina igrao se jubilarni 20.po redu memorijalni nogometni turnir za dječake do 13.godina „Tonči Boban Bebi“ – Solin 2016.

Na turniru koji slavi 2 desetljeća održavanja i koji se igra u spomen na Tonćija Bobana – Bebija, legendardnog igraca i trenera NK Solin ove godine nastupilo je 12 ekipa i to: prvoligaši Hajduk i Split, drugoligaši Šibenik i Dugopolje, zatim sinjski Junak, Zmaj iz Makarske, stobrečki Primorac, Omladinac iz Vranjica, Kliški Uskok, Sloga Mravince i kaštelanski GOŠK te naravno domaćin turnira NK Solin, također član 2.HNL.

Grupna faza turnira igrala se na tri nogometna terena grada Solina – na stadionu pored Jadra, u Mravincima na Glavici te na novom gradskom stadionu s umjetnom travom u Vranjicu. Četiri pobjednika skupina našli su se u polufinalu, a to su ove godine bili domacin Solin, Hajduk, Šibenik i Split.

Finalni dan turnira započeo je na stadionu pored Jadra utakmicom za 3.mjesto u kojoj je lanjski pobjednik splitski Hajduk slavio sa 1-0 protiv domaćina Solina zgoditkom u posljednjim sekundama susreta te tako osvojio 3.mjesto dok je lanjski finalist i domacin NK Solin ove godine osvojio 4.mjesto.

U finalu 20.izdanja turnira snage su odmjerili RNK Split i HNK Šibenik, a slavili su uvjerljivo crveni iz parka mladeži sa čak 4-0 zgodicima Kukavice, Nazora, Glavaša i Čubretovića. Nakon posljednjeg sučeva zvižduka uslijedila je dodjela pehara i priznanja najboljima, a većina nagrada otišle je zasluženo mladim Splitovcima.boban bebi

Najboljim igračem turnira proglašen je Splitov Krešimir Nazor koji je ujedno ponio i titulu najboljeg strijelca turnira. (Goran Njegić, RNK Split, trener RNK Split)

Najboljim vratarom proglašen je također Splitovac Rino Travnikar.

Nagradu za fair play dobila je ekipa Zmaja iz Makarske.

Nagrade najboljima uručili su članovi obitelji pokojnog Tončija Bobana, supruga Ana, kći Anamarija i sin Ante – voditelj omladinske škole NK Solin, zatim Nediljko Vrdoljak Zenga – trener vratara u NK Solin, Ivan Leso Pisac – legendarni igrac NK Solin, Zvonimir Grubišić član IO kluba, te Ante Plazibat u ime HNS-a i središta Split.

Organizator turnira bio je NK Solin, a direktor turnira voditelj omladinske škole Solina Ante Boban.

Jedan od najdugovječnijih turnira za mlade u cijeloj Hrvatskoj zaključen je malim prigodnim domjenkom ispred klupskih prostorija za sve sudionike turnira.