|  |  |  |

Općina Klis Sport ZP Izdvojeno

USKOK SLAVIO U DERBIJU Radić pogodio s izmjenama

Iako je Split dvaput vodio, s Klisa će u Park Mladeži pognute glave nakon poraza 4:2 kojeg su im lijepo upakirali Luka Grubišić i Zvonimir Teklić čije su akcije bile za crvene nerješiva enigma. Izmjene trenera Uskoka Slavka Radića urodile su plodom, oba su pogotka u nastavku za pobjedu postigli igrači s klupe.

Uskok – Split 4:2

Klis – stadion iza Grada, gledatelja 100. Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 6,5. Pomoćnici: Vidović i Sarić.

Strijelci: 0:1 Luetić (10), 1:1 Jelavić AG (11), 1:2 Ožegović (20), 2:2, Grubišić (27), 3:2 Štimac (75), 4:2 Radovniković (90).

Split je bolje otvorio utakmicu, u 8. minuti Žužul je u prilici odlično mu brani Milaković a priliku za popravni Mamić šalje pored gola. Već u sljedećem napadu lopta je u mreži domaćih, ubačaj iz kornera lijepo koristi Luetić i pogađa iza leđa Milakovića za 0:1. Već u sljedećem napadu uzvraćaju Uskoci pogotkom, Grubišić lijepo na desnoj strani pronalazi Teklića koji prolazi po boku i šalje oštru loptu pred vrata koju nesretno u vlastitu mrežu šalje Jelavić.

U 18. minuti opet opasnost pred vratima domaćina, udarac na vrata Milaković brani lopta se od Katuše odbija u vratnicu.

Gosti ponovno dolaze do prednosti u 20. minuti kada Ožegović s desne strane cilja prema golu a Budalić glavom diže loptu u same rašlje Milakovićeva gola za 1:2. U 27. minuti opet kombiniraju Teklić i Grubišić a ponajbolji pojedinac utakmice Luka Grubišić efektno završava akciju ispred Vugdelije desnom nogom sjajno pogađa lijeve rašlje.

U nastavku utakmice gledali smo igru između dva kaznena prostora, gosti su imali inicijativu ali nisu bili ni blizu konkretni kao domaći, pogodak za potpuni preokret u režiji Grubišića i Gilića-Kuke pogodio je Štimac, nakon što mu je Gilić-Kuko dao povratnu loptu koju Štimac manirom rasnog strijelca posprema pored Vugdelije.

Priliku utakmice propustili su gosti u 89. minuti, ubačaj pred vrata Milakovića prihvaća Babić al umjesto mreže tuče visoko iznad grede. Kako je nepisano pravilo u nogometu kad ne daš, primiš, Klišani su u sljedećem napadu došli do četvrtog pogotka za sigurno pobjedu nad starim rivalima iz Parka Mladeži.

Točku na i postavio je nebeski skakač Tonći Radovniković kada je u samome finišu utakmice ostao potpuno sam pred vratima Splita nakon ubačaja Teklića iz slobodnog udarca.

Izvor: Dalmatinski nogomet