|  |  |  |

SD Županija Sport ZP Izdvojeno

SuperSport 1.NL, 32. kolo: S trećom pobjedom u nizu Dugopoljci osigurali status, a Kustošiji ostaje nada u kvalifikacijama

DUGOPOLJE – KUSTOŠIJA 2:0

DUGOPOLJE – Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 300. Sudac: Dario Bel (Osijek) 7,5. Pomoćnici: Marjan Tomas i Dino Knez. Četvrti sudac: Mateo Erceg. Delegat: T. Lukšić.

STRIJELCI: 1:0 – Domančić (85), 2:0 – Vladušić (90).

NK DUGOPOLJE (4-3-3): T. Silić 7 – Mekić 7, Kurtović 7, Čerina 7,5, Gulišija 7 – Balić 7,5, Tešija 7 (od 86. Vladušić 7), Mlinarić 7 (od 68. Lusavec 7) – Rodić 7,5, Domančić 7,5 (od 86. Cruz -), Đukić 7 (od 60. Torres 7,5).

Trener: Jure Srzić 7,5.

NK KUSTOŠIJA (4-3-3): Jrolimov 5,5 – Ivanković 6, Kozina 6, Faye 6, Klančir 6 – Tonon 6 (od 84. Šaronja -), Babić 6 (od 88. Borovac -), Nikpalj 6 – Dujmović 6 (od 84. Oreč -, Geljić 5,5 (od 74. Križan -), Grgić 5,5.

Trener: Samir Toplak 6.

CRVERNI KARTON: Nema

ŽUTI KARTONI: Ivanković (83).

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Rodić (NK Dugopolj).

Dugopolje, pod paskom trenera Jure Srzića, je nastavilo uspješan niz od tri uzastopne pobjede, a ova protiv Kustošije donijela je siguran ostanak u Supersport Prvoj ligi. Kustošiji ostaje nada da u kvalifikacijama sa drugplasiranim drugoligašom osigura status! Pobjednik je riješen u samoj završnici utakmice pogocima Domančića i Vladušića, a kod oba je asistent bio iskusni Ivan Rodić!

Od početka utakmice Kustošija je stala visoko, i imala prividan posjed lopte, a u svemu tome Dugopoljci su izvrsno zatvarali na sredini i svojoj polovici igrališta. Domaćini su prvi ozbiljnije zaprijetili, u 6. minuti ubačaj Rodića s lijeve strane lopta dolazi do Domančića koji je pucao iz blizine a lopta se od braniča Faye odbila pokraj stative. Domaćini su imali također još jednu izglednu prigodu u 19. minuti na povratnu loptu Mlinarića izvrsno je reagirao Branko Đukić i pucao nogom tik pokraj prve stative. Treba spomenuti u prvom dijelu kod gostiju ubačaj Geljića koji je primorao Silića na odbijanje u korner, te u 35. kada je Faye s 20 metara pucao pokraj vrata. A kod domaćina udarac iz daljine je isprobao Mlinarić, dok su Domančić i Kurtović nakon ubačaja pucali pokraj vrata.

Početak drugog dijela pripao je gostima, uz nekoliko polu prigoda, u 50. minuti Dujmovićev udarac je ukrotio Silić, u 54. Geljić glavom puca pokraj stative a potom isti igrač nije dobro reagirao na ubačaj, te u 77. Dujmović puca pokraj vrata. U 77. minuti i domaćini imaju priliku, Jerolimov je obranio udarac glavom Čerine nakon ubačaja Tešije.

Ulaskom Kolumbijca Torresa, igrača Šibenika na posudbi, Dugopoljci su postali učinkovitiji prema naprijed. U 85. Torres se s probio s lijeve strane u k.p. gostiju, prebacio loptu na suprotnu stranu gdje Rodić preuzima loptu a njegov ubačaj Domančić iz teške pozicije glavom posprema za 1:0!

U 88. ponovno je Tores probio obranu gostiju, Rodić pucao a Stipe Vladušić glavom loptu skreće u mrežu, za 2:0!

U posljednjem kolu Dugopoljce čeka „izlet“ u Bijelo brdo protiv domaćina, koji je također osigurao prvoligaški status.

U solinskom sportu aktivno djeluje od 1967. godine. Sportski novinar (dopisnik iz Solina), preko 35 godina – dopisnik i suradnik: Sportske novosti – Zagreb, Solinska kronika – Solin, Večernji list – Zagreb, Solin Live – Solin. U tom razdoblju afirmativno piše i izvještava o klubovima i športskim aktivnostima s područja grada Solina, kao i drugih događanja, te više državnih i europskih prvenstva u raznim sportovima.